İPUÇLARIM

Deri koltuk nasıl temizlenir deri koltuk bakimi nasıl yapılır

Deri koltuk nasıl temizlenir deri koltuk bakimi nasıl yapılır

Deri koltukların temizliğinde dikkat edilmesi gereken unsurların başında çok fazla su ve kimyasal temizlik ürünü kullanmamaktır. Temizlik ürünleri ve bol miktarda su deriye zarar verme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden deri temizliğinde kurulama işlemi çok önemlidir. Kurulama sırasında deri eşyanın mutlaka iyice kuruduğundan emin olun. Islak kalan deri zaman ile çatlayıp ve yıpranmaya başlayacaktır.

Deri Koltuklar Nasıl Temizlenir:

Bez parçasını bira ile ıslatıp deri koltuğunuzu silmek için kullanınız. Sonrasında ıslak yeni bir bez ile koltuğu yeniden siliniz. Bu şekilde bira koltukta yapışkan bir leke izi bırakmamış olacaktır.

Başka bir yöntem ise portakal, muz veya limon kabukları ile deri koltukların temizlenmesidir. Kabuklar ile deri koltuğunuzu güzelde ovalayıp parlatın. Sonrasında koltuktaki meyve kabukların bıraktığı kiri temizlemek için ıslak bezle siliniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM
 1. mwtin dedi ki:

  krem rengi deri koltuklarım var temizliği nasıl yapılmalıdır?

  1. Yonetici dedi ki:

   Sorularınızı lütfen soru sor panelinden yazınız.

 2. bakırköy klima servisi dedi ki:

  Güzel paylaşım

 3. ali baykal dedi ki:

  deri döşeme temizliği için geliştirilmiş orijinal malzemeler bulunmaktadır profösyonel olmak gerekir aksi halde koruyucu top coat yüzeyi tahriş edersiniz ve derinin boyasının bozulma süreci hızlanır ,geriye getirme şnsınız olmaz .

 4. İsmail dedi ki:

  Koltuklarınızı kimyasal bir ürünle temizleyecekseniz; koltuklarınız hangi renkte ise, o renk bir bezle silmenizi tavsiye ederiz.

 5. dizi izle dedi ki:

  Ben genelde deterjan vb. ürünler kullanıyordum koltuklar baya yıprandı bir de bunu deneyeyim. 🙂

 6. hasan kara dedi ki:

  bu aralar en popüler temizlik türü buhar makinesi. ben deride de kullanıyorum herkese tavsiye ederim

 7. ahmet dedi ki:

  Portakal, muz veya limon kabukları ile deri koltukların temizlenmesi yöntemi daha etkili bu yöntem herkes tarafından önerilmekte.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.