Cilt Tipine Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

  • 23 Eylül 2014
  • 661 kez görüntülendi.
Cilt Tipine Göre Parfüm Seçimi Nasıl Yapılır?

İnsanoğlunun tarihi kadar eskidir parfüm. Eski zamanlarda bunu farklı bitkilerin özleri çıkarılarak, karıştırılarak, yağlarla beslenerek yapılırdı. Ritüellerde kullanılır, zengin halk tarafından daha çok tercih edilirdi. 16. Yüzyılda camcılığın gelişmesiyle parfüm şişelendi ve güzelliğine güzellik kattı.

Şimdilerde parfüm hem güzel kokmak hem de kişiliği yansıtmak için kullanılan çok önemli ve gizli bir silah özelliği taşımaktadır. Bu sebepten cilt tipine göre seçilmiş parfümle daha etkili sonuçlar elde edilir.
Her cildin kendine has kokusu vardır. Ciltteki pigmentler parfüm uygulandığında esansı içerisine hapsederek uzun süre kalıcılık sağlar. Yani ciltle, kullanılan parfümün uyumu çok önemlidir.

Cilt Tipine Göre Hangi Parfüm Seçilmeli?

  • Uzmanlara göre esmer tenlerde baharat aromaları, ağaç kokuları, yoğun meyve kokuları iyi uyum sağlarken, buğday ve kumral tende çiçeksi, hafif meyveli kokular daha hoş olur. Kızıl tenlerde mayhoş kokular ambiyansın bütünlüğünü sağlar.
  • Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yoğun kokular sizinle uyum sağlarken, kuru ve normal ciltlere hafif ve serin kokular iyi gidecektir.

Parfüm seçimi bulunduğumuz zaman için çok önemli bir karardır. Cilt tipinizi ve ten renginizi dikkate alarak seçim yaparsanız mükemmel sonuçlar elde edebilirisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder