İPUÇLARIM

Sir Ağda Nasıl Temizlenir ?

 • 17 Haziran 2014
 • 5.325 kez görüntülendi.
Sir Ağda Nasıl Temizlenir ?

Evinizde sir ağda yaptığınız  zaman ciltteki ağda kalıntılarının nasıl pratik bir şekilde temizleneceğini bilmek ağda yapmanın zorluğunu bir nebze olsun hafifletmektedir. Saatlerinizi ağda temizlemekle harcamayın. Çok kısa sürede bütün ağda izlerinden, kirlerinden kurtulmak mümkün.

Sir Ağda Temizlemenin Yöntemleri Nelerdir ?

Sir ağda işlemi esnasında kumaş bez kullanmak yerine kağıt ağda bezlerini kullanmanız daha az kalıntı kalmasını sağlayacaktır. Ağda sonrası kalıplaşmış veya büyük kalıntıları mümkün olabildiğince ağda bezi ile almaya çalışın. Epilasyon işlemi tamamen bittiğinde cildiniz üzerinde kalan sir ağda parçalarını kozmetikçilerde satılan ağda temizleme yağı veya ağda temizleme mendili ile kolayca temizleyebilirsiniz. Ayrıca ağda temizleme yağı kullanırsanız cildinizde oluşan kızarıklıklar da gidecektir.

Sir ağda kalıntılarını temizlemenin bir diğer yöntemi de zeytinyağı kullanmaktır. Fark ettiyseniz neredeyse bütün makyaj ile ilgili işlemler sonrası, ağda sonrası veya bunlara benzer işlemler sonrasında zeytinyağı veya badem yağı kullanılması tavsiye edilir. Doğal zeytinyağı faydalıdır, yararlıdır. Kullanmanızı bende bizzat tavsiye ederim. Zeytinyağı ile sir ağda kalıntılarının hiç zorluk çıkarmadan yok olduğunu ve cildinizin parladığını göreceksiniz.

Bir başka yöntem olarak da bebek yağı kullanmasıdır. Bebe yağı ile cildinizde kalan sir ağda kalıntılarını, izlerini kolayca temizleyebilirsiniz. Bebe yağı kullanırsanız hem cildinizi beslemiş olursunuz hemde tüm ağda kalıntılarından kurtulursunuz. Zeytinyağı ve bebe yağı kullanmanızı tavsiye ediyorum. Bunlar sadece temizlemekle kalmıyor, cildinize yarar da sağlıyor. Ama kozmetikçilerde satılan sir ağda yağı veya sir ağda temizleme bezi aynı değil. Sadece temizleme işlemini yapıyorlar. Neden iki işi bir arada yapabilmek varken sadece temizleyesiniz? Tabii bu yine size kalmış bir durum. Dediğim gibi bebe yağı veya zeytinyağı kullanmanızı tavsiye ediyorum.

Cilt Dışında Meydana Gelen (ağda spatulası, kıyafet veya ağda kabı) Ağda Lekeleri Nasıl Temizlenir ? Ağdanın Dediği Yerleri Temizleme

Sir ağda uygulama aşamasında kıyafetlerinize, çarşafa, yastığa, battaniyeye, kanepeye veya herhangi bir alana ağda bulaşabilir, orayı leke edebilir. Bu gibi durumlarda sir ağda lekelerini yine aynı şekilde ağda temizleme yağı veya zeytinyağlı pamuk kullanarak temizleyebilirsiniz.

Sir Ağda Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir ?

Sir ağdayı temizlemek için şampuan veya sabun kullanırsanız işe yaramaz. Kendinizi boşuna yormayın. Aksine şampuan / sabun kullanımı ağdanın donmasına ve daha zor çıkmasına sebep olur.

Az önce zeytinyağının faydalarından az buçuk bahsederken badem yağından da bahsettim fakat unutmadan hatırlatmak istiyorum. Badem yağı sir ağda temizleme konusunda maalesef işe yaramıyor. Bunun yerine yine dediğimiz gibi bebe yağı veya zeytinyağını tercih edebilirsiniz.

Sir Ağda ve Erkek

Başlık biraz tehlikeli durdu sanki. Tamam erkekler sir ağda yapmasın bu konuda bir problem yok ama en azından tüy dökücü krem kullanabilir. Özellikle sıcak yaz aylarında bacağa şortlar kapriler geçince pek hoş olmuyor alttan fırlayan o orman görüntüsü. Eee tüy dökücü kullanırsam hoş bakmazlar, garip karşılanırım diye düşünüyorsanız, siz hiç bir futbolcunun bu konu yüzünden dillere düştüğünü, dalga geçildiğini duydunuz mu? Erkekler futbolu sever, hani, hangi biriniz futbolcunun bacağına dikkat edip laf ediyor? Hepimiz gayet doğal karşılıyoruz değil mi? Neyse işte bu zamanda bakımlı olmak sadece bayanlara özel bir durum değil. Kendini seven, kendisi ile barışık her kişi bakımlı olmayı hak eder.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. bayan z dedi ki:

  bebek yağı tüyleri besliyor diye duydum, doğru mu acaba?

 2. Hatice dedi ki:

  Çok teşekürler iyi oldu.

 3. anonim dedi ki:

  Erkek olarak hemcinslerimin bakımlı olması gerekir , temizlik sadece kadınlara özgü bir iş değildir. Bugün ilk kez ağda bandı denedim ve öldüm öldüm dirildim .. 🙂 temizlikten caymayın. 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.