İPUÇLARIM

Can Sıkıntısından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Can Sıkıntısından Kurtulmanın Yolları Nelerdir?

Canın sıkılıyor, ne yapacağını bilmiyorsun. Dışarı çıksan bir türlü çıkmasan, için daralıyor ve dünya sanki yaşanası değil. Merak etme bu hisleri sadece sen değil şu anda dahi milyonlarca kişi aynı hisleri seninle paylaşıyor. Her insan hayatında bazı zamanlar bu içinden çıkılmaz sandığı can sıkıntısı ile mücadele ediyor. Senin yapman gereken tek şey, bu makaledeki can sıkıntısından kurtulmanın yolları nelerdir ipuçlarını okumandır. Bu ipuçlarını okuduktan sonra hayatın boyunca canın sıkılmayacak, hatta canı sıkılan arkadaşlarına dahi yol gösterebileceksin.

Can Sıkıntısından Kurtulmanın 20 Yolu;

1)Hemen gardırobunu aç ve kıyafetlerinin hepsini sanki özel bir davete gidecekmişsin gibi dene.

2)Fotoğraf makineni eline geçirdiğin gibi, tüm aile fertlerinin fotoğraflarını ansızın çek.

3)Kendine özel bir eşyayı kendin hazırla. Örneğin bir yastık ya da yeni bir çanta dik kendine.

4)Odan gözüne hep aynı görünüyor değil mi? O zaman odanı yeniden dekore etme zamanı gelmiş demektir. Hadi odanı yeniden dekore et ve arkadaşlarını şaşırt.

5)Şimdi otur ve sakin ol, 15 yıl sonra nerede olup ne yapacağını hayal et ve bunu bir günlüğe kaydet.

6)Devir bilgisayar devri, sende kendine bir blog aç ve günlük düşünce ve hayatını bloğunda paylaş.

7)Evde kendini güzellik kürüne çek. Mutfaktaki elinin altındaki yumurta, süt, yoğurt gibi malzemelerden yüzüne maske yapmayı öğren ve kendine bak.

8)En sevdiğin arkadaşlarını ara ve sıra dışı bir pijama partisi ver.

9)En iyi arkadaşını al ve hemen indirimdeki mağazaların yolunu tut.

10)Sana farklı ve güzel bir önerim var, hemen mağazaya git ve kendine dev bir puzzle al. Puzzle tamamlandığında güzelce çerçevelet ve en sevdiğin kişiye hediye et. Böylece o kişide onu sevdiğini ve onun için vakit ayırıp onu mutlu etmek için bir şeyler yaptığını anlamış olur.

11)En sevdiğin şarkıları açıp tepine tepine dans et. Hem stres atarsın hem de can sıkıntını gidermiş olursun. Arada sırada şarkıya eşlik etmeyi unutma.

12)Kitap okumayı dene, eğer zaten canım sıkılıyor hiç kitap okuyacak havamda değilim diyorsan, o zaman fıkra ve şaka kitapları almayı dene. İnan bana pişman olmayacak okurken kahkahalar atacaksın. Ayrıca bu kitaplardan öğrendiklerin sayesinde, arkadaş ortamında yapabileceğin şakalar ve anlatabileceğin fıkraları öğrenmiş olursun.

13)Sevgiline çok özel bir şiir yaz, ya da ona özel bir beste yap.

14)Bir müzik aleti çalmayı öğren. Hem arkadaşlarını şaşırt hem aileni.

15)İskambil kâğıtlarına saldır ve önemli bir dilek tut ve dileğin kabul oluncaya kadar fala bakmaya devam et.

16)Sadece kendi başına tiyatro ya da sinemaya git. Can sıkıntısını kendin yenmeyi öğren.

17)Baban ile aranı daha iyi yapmak istersin, o zaman hemen babanın en sevdiği yemeyi yapmak için mutfağa koş ve babana akşam yemeyi için sürpriz yap.

18)Kendine evcil bir hayvan edin ve onun bakımı ile ilgilen. Eğer evde evcil bir arkadaşın olursa canın hiçbir zaman sıkılmayacaktır. Onunla ilgilenir ve onun bakımı için bilgilenirken can sıkıntından eser kalmaz.

19)Kahve yap, iç ve fal bakmayı bilen bir komşunun yolunu tut.

20)Hiçbir şey kalmadı, her şeyi denedin canın hala sıkılıyor, o halde bu sefer anneye sarma vakti geldi. Hemen annene o güzel gülücüğünü at ve onu odasına sürükle. Evet, anladın anneni baştan yarat. Başta itiraz edebilir ama tatlı birkaç bakış ve lütfen anne sözlerine hangi anne dayanır. Anneni tamamen farklı birine dönüştür, sonunda bundan annenin dahi keyif alıp eğlendiğini göreceksin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.