Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Çamaşır Kurutma Yöntemleri

Çamaşır kurutma yöntemleri arasında en çok bilinen yöntem elbette balkona asmaktır. Ancak eğer bir arka bahçeniz var ise bu çamaşırlarınızın daha rahat nefes almasını sağlar.

Çamaşır Kurutma Önerileri

Pantolonları asacağınız zaman sadece paça kısımlarından asın. Bu sayede pantolonun ağırlığı nedeni ile pantolonun diz kısmında kırışıklıkların oluşmasını önlemiş olacaksınız.

Kazaklarınızı asarken maşa izlerinden kazaklarınızı korumak için eski kilotlu çorabınızın bacaklarından kazağınızın kollarını geçirin. Daha sonra bel lastiği bölümünü de kazağınızın yaka kısmından tamamen çıkarın. Daha sonra kazağı değil de külotlu çorabınızı ayak ile bel lastiğinden iplere maşalayın.

Ağır ceket ile narin elbiseleri kurutmak için astığınızda mutlaka 2 tane plastik ceket askısı kullanmanız gerekir. Ancak ceket askıları ters yönde olmalıdır. Bu sayede güçlü bir rüzgâr eser ise giysiler düşmeyecektir.

Kaliteli olan bayan iç çamaşırlarını asarken çok dikkat etmeniz gerekir. Özellikle kurutma makineleri narin çamaşırlar için çok tehlikelidir. Çünkü kurutma makinesinde narin iç çamaşırları grileşir ve dokuları zarar görür. Bu yüzden narin çamaşırları kurutmak için banyoya kısa bir çamaşır ipi asabilirsiniz.

Pamuklu kumaşları kuruturken dikkat edin. Çünkü çok güçlü güneş ışığı pamuklu kumaşın dokusunu yıpratacaktır. Çok fazla soğuk hava ise pamuklu kumaş üzerinde dokuların kırılmasına neden olacaktır. Bu nedenle pamuklu çamaşırlar kurudukları anda ipten alınmalıdır.

Eskimiş olan ve pamuklu dokudaki eldivenlerinizi atmayın. Onun yerine bu eldivenlerin parmak kısımlarını kesin. Kestiğiniz bu parmak parçalarını maşaların çamaşırlar üzerinde leke bırakmasını önlemek için kullanın.

Çamaşır kurutucunuz var ise ve pahalı kumaş yumuşatıcılarından bıktıysanız daha ucuz bir kumaş yumuşatıcısına geçebilirsiniz. Aradaki farkı kapatmak için de eski ve temiz bir bezi nemlendirin ve sonra da bu bezi kurutucunun içerisine yerleştirin. Bu uygulamayı makineyi her çalıştırışınızda yenileyin.

Ya da isterseniz narin giysiler ile hafif olan kumaşlarda kurutucunun içerisine temiz ve ıslak bir havlu yerleştirebilirsiniz. Bu havlu sayesinde fazla kuruma nedeni ile meydana gelen statik azalacak ve ıslak kalacaktır.

Statiği azaltmanın bir diğer yolu da çamaşır kurutucusunun içerisine alüminyum yaprak topu atmaktır. Bu sayede makinedeki statik tamamen azalacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder