İPUÇLARIM

Ada Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Ada Çayı Nasıl Hazırlanır ?

Stresi azaltmadan, hafızayı güçlendirmeye, karaciğeri temizlemeye, sakinleştirmeye, kan şekerini düşürmeye, zararlı toksinlerin vücuttan atılmasını sağlamaya kadar sayamadığımız (aslında saydık. Buradaki “Ada Çayının Faydaları Nedir?” başlıklı konumuza göz atabilirsiniz) bir çok konuda fayda sağlayan ada çayının günde 1-2 fincan içilmesi tavsiye edilir.

Ada Çayının Hazırlanışı

2 çay kaşığı kurutulmuş ada çayını fincana dökün ve üzerine kaynamış sıcak suyu ilave edin. Yaklaşık olarak 5-10 dakika kadar demlenmesini bekledikten sonra içebilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken bir önemli nokta ada çayını fazla kullanmamaktır. Eğer ki ada çayını çok kullanırsanız çayın tadı acı olur, tadını beğenmez ve içemezsiniz. Ayrıca ada çayının faydasını görebilmek için günlük tavsiye edilen tüketim miktarı 1-2 fincan olup fazlası kesinlikle tavsiye edilmez. Her ne kadar faydalı bir bitki olsa da, her şeyde olduğu gibi ada çayının da fazlası zararlıdır.

Unutmadan eklemek istiyorum mümkün olduğunda taze ada çayını tercih edin. Tazesi yoksa kurutulmuş olanı tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.