Bahçe İpuçları; Bahçe Zararlıları İle Mücadele

Bahçe İpuçları; Bahçe Zararlıları İle Mücadele

Bahçe zararlılarından olan solucanlardan bitkilerinize hiçbir zarar gelmeden kurtulabilmek için en iyi çözüm atkestanesidir. Bunun için 10 tane kadar atkestanesini sadece 24 saat süresince ve sadece 1 litre kadar suyun içinde bıraktıktan sonra bu sıvı ile tüm bahçenizi sulayın.

Karıncalardan Kurtulun

Eğer olgunlaşmış olan ağaçların meyve kısımlarına karıncalar dadandı ise ağacınızın alt kısımlarına şeker ve katrana bulanmış bir bant geçirmeniz yeterli.

Bahçe zararlılarından olan karıncaların yuvasını kaynar su tamamen dağıtır ancak bu yöntemi gerçekten diğer yöntemler işe yaramadıkça kullanmanız önerilmez.

Ancak kaynar suyu çiçek ve bitkileriniz arasında yetişen yabani sarmaşıkların büyümesini engellemek için kullanabilirsiniz.

Saksıda olan bitkilerinizdeki karıncalardan kurtulmak için zerdeçal serpmeniz yeterli olacaktır.

Salyangozlar

Bitkilerinizi salyangozlara karşı korumak için bitkilerinizin çevresine tuz ile birlikte demlediğiniz çay yapraklarını dökmeniz yeterli olacaktır.

Zararlılar

Bahçe zararlılarından kurtulmak için bahçenizde olan kuru yaprakları toplayın ve bunları yakın. Bu yakıya tüm zararlılar kaçacaklardır.

Kanatlı Karınca & Yaprak Biti

Bu bahçe zararlılarına karşı deterjanlı su kullanabilirsiniz. Fakat bu deterjanlı suyu kesinlikle bitki köklerine dökmemeniz gerekiyor. Çünkü bu su bitkilerinize zarar verecektir.

Böceklenmeyi Önleyin

Böceklenmenin önüne geçmek için toprağa yani bitkinin toprağına sadece 1 diş sarımsak yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Sarımsak hem bitki ile birlikte büyüyecek hem de bitkiden zararlı olan böcekleri uzak tutacaktır.

Böceklerden kurtulmanın en bilinen yollarından biri de hem yere hem de ağaçların diplerine domates yaprakları serpmektir. Bu sayede bahçede olan tüm böceklerden kurtulmuş olacaksınız.

Bitkilerinizi böceklerden korumanın bir diğer yolu da bitkinin yapraklarını doğal bir deterjan çözeltisi yardımı ile yıkamaktır.

Eğer bitkileriniz bahçe zararlılarından çoktan zarar gördüler ise bitkilerinizin kurumuş ve hatta lekeli yapraklarını çok iyi bir şekilde temizleyin ve sonrasında bu yaprakları hemen yakın. Çünkü düzenli olarak bitkilerinizde bu temizliği yapmazsanız, diğer bitkilerinizin sağlıklı olan kısımları da eninde sonunda zarar görecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder