Meyveler Nasıl Alınır & Nasıl Saklanır?

Meyveler Nasıl Alınır & Nasıl Saklanır?

Meyveler alınırken özellikle de elmanın güzel görüntüsü değil aynı zamanda da tazeliğine dikkat etmeniz şarttır. Yeni topladığınız elmaları saklamak için elmaları tek tek olmak üzere varsa ince kağıt ile sarın ve elmanın sapları aşağı tarafa bakacak şekilde temiz bir kutunun içerisine yerleştirin. Bunu yaparken elmaların 2 kattan daha fazla olmamasına özen gösterin.

Meyveler Nasıl Alınmalı Ve Saklanmalıdır?

Meyveyi saklarken aralarına isterseniz kavak ağacının talaşını ya da kuru meşe ağacının temiz yapraklarını ya da yine temiz olmak şartı ile kuru akça ağacının yapraklarını ya da eğer bulasbilirseniz kuru yosunları kağıt yerine koyabilirsiniz. Bu şekilde salnana elma meyvesi yaklaşık 4 ay boyunca taze bir şekilde saklanabilir.

Armut Nasıl Saklanır?

Armut henüz ham haldeyken toplanan bir meyvedir. Bu yüzden de armut alacağınız zaman mutlaka sert olan armutları seçmelisiniz. Bu sayede armut meyvesini çok daha uzun bir süre boyunca saklayabilirsiniz. Eğer sert değilde sulu armut yemeyi tercih ediyorsanız o zaman mutlaka meyvenin sap kısmının kuru olmasına özen gösterin.

Meyveyi saklarken mutlaka oda sıcaklığını tercih edin. Bu sayede meyve hem çok daha yumuşak olacak hem de aroması daha da zenginleşecektir.

Üzüm Nasıl Saklanır?

Meyveyi saklarken buzdolabını tercihe derseniz 2 hafta boyunca saklayabilirsiniz. Fakat bu meyveyi saklarken temiz bir kağıt poşetin içerisinde ya da delikleri olan bir saklama kabını tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Nar Nasıl Saklanır?

Bu meyve mutlaka temiz kağıt bir poşetin içerisinde ve sadece buzdolabında saklanmalıdır.

Muz Nasıl Saklanır?

Eğer muz yeşil renkte ise temiz ve nemli olan bir havluya sarıp daha sonra da kağıt bir poşetin içerisine koyarsanız bu sayede yeşil olan muz 1 gün içinde yenebilir bir hale gelecektir.

Kivi Nasıl Saklanır?

Bildiğiniz üzere kivi toplanma sonrasında da yetişmeye devam eden bir meyvedir. Tam anlamı ile olgunlaşmış olan bir kivi ise hem tatlı hem de yumuşak olacaktır.

Meyveyi saklarken mutlaka oda sıcaklığında saklamaya özen gösterin. Çünkü tam olarak olgunlaşmış olan bir kivi buzdolabında 2 haftaya kadar bozulacaktır.

Hurma Nasıl Saklanır?

Hurma da aynı kivi gibi toplama sonrasında büyümeye devam eden meyveler arasındadır. Eğer ham hurma alırsanız hurma yumuşayana dek oda sıcaklığında saklayabilirsiniz. Eğer olgun ve yumuşak bir hurma aldıysanız bir an önce yemeye çalışın. Çünkü olgun hurma buzdolabında birkaç gün içerisinde bozulacaktır.

İncir Nasıl Saklanır?

İncir koparıldığı anda artık büyümeye devam etmez. Toplanan incir meyvesi ise çok ama çok hassas ve çok kolay ezilebilen bir meyvedir. Bu yüzden de olgun bir incir oda sıcaklığında sadece birkaç gün boyunca saklanabilir.

Meyveyi saklarken çok daha uzun bir süre boyunca saklamak istiyorsanız temiz bir kabın içerisine ve tek sıra halinde yerleştirin. Unutmayın incirler üst üste ya da yan yana bitişik dizilmemelidir. Aksi halde incirde sulanma meydana gelir. İncirleri diztikten sonra buzdolabına koyabilirsiniz.

Avakado Nasıl Saklanır?

Bu meyve koparma sonrasında da büyümesine devam edebilir. Bu yüzden mutlaka meyveyi saklarken ılık olan bir yeri tercih edin.

Avakadoyu saklarken mutlaka sert olanlardan seçin. Daha sonra eve götürdüğünüzde ılık ve temiz bir yerde bekletip sonrasında buzdolabına alın. Bu meyve buzdolabında en fazla birkaç gün dayanır o yüzden elinizden geldiğince hızlı bir şekilde yemeye çalışın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder