İPUÇLARIM

Akrep Nasıl Yok Edilir ?

Akrep Nasıl Yok Edilir ?

Akrepler, boyları 2cm ile 15cm arasında olan, vücutlarına rağmen dar alanlardan geçebilen ve her türlü iklim şartlarında yaşayabilen, zehirli olduklarından dolayı insan hayatı için oldukça zararlı bir canlı türüdür. Yiyecek bulma ya da barınma ihtiyacı sebebiyle evlere,bina içlerine girebileceği gibi buralarda da yatak, dolap gibi risk taşıyan noktalarda barınırlar.Peki, öldürücü zehri sebebiyle insan hayatına ciddi derecede zararlı olan akrepler nasıl yok edilir?

Büyük kitleler halindeki akrep istilaları sırasında uzman bir ilaçlama ekibinden yardım almak tabiî ki en etkin çözüm yoludur. Çünkü dayanıklı vücut yapıları sebebiyle bir akrebi yok etmek çok da kolay olmayabilir. Bunun yanı sıra, eğer böyle bir endişeniz var ise ilk olarak kullanabileceğiniz şey eczanelerde satılan yapışkanlardır. Eğer eczanede bu tür bir önlem bulamazsanız, tarım ilaçları satan bir dükkâna gidip durumunuzu anlatabilir ve onların önereceği uygun bir ilaç ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Ayrıca kullanılacak ilaçların da bir tür zehir olduğunu düşünerek evin iç kısımlarında kullanacağınız ilacın akışkan türden olmasına dikkat edilmesi gerekir. Bahçeli bir evin dış kısmına uygulanacak olan ilaç ise toz ya da sıvı olması fark etmez. Ayrıca akreplerin yaşam alanınıza girebileceği kapı, pencere veya diğer yerlerde de, sıradan ilaçlamanın dışında içeri girmelerini önleyici ilaçlar, tabletler de kullanılabilir. Bu ilaçları da yine tarım ilaçları satılan yerlerden bazı kimlik bilgilerinizi vererek temin edebilir, nasıl kullanılacağı hakkında da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Akrepleri yok etme konusunda yapacağınız tarımsal ve kimyasal işlemler için dikkat etmeniz gereken husus ise kendi sağlığınız için de önlem alarak, gerekli maske ve eldivenleri kullanmaktır. Ayrıca bir kimyasala alerjiniz var ise mutlaka uzman bir ekip desteği almak en doğru seçenek olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 4 YORUM
 1. teklan dedi ki:

  ya üstad o kadar cok ilac kullandım ki ben bir çare bulamadım.tarım ziraate bile gittim. denemedigim kalmadı. bir türlü kurtulamıyorum bu akreplerden.çözüm sanırım zemini ve evin etrafını iyice kazdırıp beton dökmekte. paylasım güzel olmus.

  1. Özkan dedi ki:

   Kükürt ve ya katran kokusuna gelmezler diye biliyorum eger Hatay a yakın iseniz dörtyol ilçesinde yılan cı hacı macit ve oğulları tuz satıyorlar işe yarıyor yılan ve akrep size yAklaşmıyor ilgilenirseniz

  2. Ali dedi ki:

   Cüppeli AHMET HOCANIN duasını denesin mi?

 2. Alperen Cenginz dedi ki:

  belki bir gün işimize yarar teşekkürler 🙂

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.