Astım & Bronşit Ve Tedavileri

Astım & Bronşit Ve Tedavileri

Astım, ciğerlerde bulunan küçük bronş tüplerinin daralması ve yapışkan balgam ile dolması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Astım hastası olan birey, nefes almakta güçlük çeker ve bu durumun sonucu karakteristik soluma olur. Astım hastalığı hayati tehlikelere yol açabilir ve profesyonel tıbbi tedavi gerektirebilir, bundan dolayı astım hastalığını kendi kendinize tedavi etmeye çalışmayın.

Krizleri Önlemek

Astım hastalığı olan kişilerin krizi tetikleyen unsurları önceden belirlemesi ve bu unsurları hayatlarından çıkarmaları gerekir. Astım hastalığı yiyecek alerjisi, stres ya da trafikte oluşan dumandan dolayı ortaya çıkabilir.

Yoga ya da qigong gibi rahatlama taktikleri ve kahve çay ya da kola yerine içilebilen takke otu, papatya ya da kestere gibi sakinleşmemizi sağlayan çaylar stres sorunuyla başa çıkabilmemiz konusunda yardımcı olur.

Ufak çaplı krizleri papatya çiçekleri ve kekik yaprakları ile oluşan karışımını buhar ile ciğerlerimize çekerek giderebilirsiniz. Alternatif bir yöntem olarak iki tatlı kaşığı badem yağına nane, okaliptüs, kekik ve anason yağlarından beşer damla ekleyerek yaptığınız karışımla ya da demlenmiş karakafes yağıyla göğsünüze masaj yapar şekilde ovalayın.

Ciğerleri kuvvetlendirmek adına düzenli bir şekilde boz ot veya devetabanı veya zulfa otu, sığırkuyruğu, andızotu ya da sinirotu çayı için ya da Kore ginsengi alın. Bu bitkilerden herhangi birinden günde 600 mili gram kadar almanız yeterli olacaktır.

Bronşit Hastalığı
Bronşit hastalığı nefes borusunda oluşan iltihaplanmadır. Soğuk ve nem yüzünden şiddetlenen ciddi bir sorundur ve erken ölümün önemli sebeplerinden biridir. Genel olarak profesyonel tıbbi müdahale gerekir.

Belirtiler Nasıl Hafifletilir?
İki tatlı kaşığı badem yağına 5’er damla kekik, sarıçam, okaliptüs ve melekotu ekleyin ardından da göğsünüzü bu karışımla masaj yaparak ovun.

Şiddetli durumlarda, eşit miktarlarda kuşkirazı ve andız kökü içeren dem ile eşit miktarda kekik ve hatmi bitkisinin yaprağından oluşun demi birleştirin ve ardından için.

Kronik olan bronşitler için, eşit miktarlarda yasemin kökü, andızotu ve çuha çiçeğini, her doza iki tatlı kaşığı atkuyruğu suyu ekleyerek günde iki ya da üç kere için. Kekik çayı da balgamı temizlemeye yardım olabilecek başka bir yöntemdir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Kağıthane Klima Servisi dedi ki:

    Mevsim geçişlerinde çok çekiyorum bu illetten

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder