İPUÇLARIM

Adaçayının Faydaları

Adaçayının Faydaları

Hastalıkların tedavisinde ve sağlığın korunmasında bitkilerin gücünden yararlanmak, tarihin başlangıcından beri var olan bir durumdur. Büyük faydaları bulunan adaçayı, hoş kokusu ve kolay demlenmesi ile en gözde bitkilerden bir tanesi olarak bilinmektedir.

Adaçayı Neye İyi Gelir?

Adaçayının faydaları arasında, bronşit ve astım gibi hastalıklara iyi gelmesi, beyin fonksiyonlarının desteklemesi, toksinlerin vücuttan atılmasına yardımcı olması, stresi azaltması ve bunun gibi daha pek çok konu bulunmaktadır. Özellikle soğuk algınlığına çok iyi gelen bu bitki, hemen her yerde kolay bir şekilde bulunabilir. İnsanların dertlerinden biri olan ağız yaralarında da çok iyi gelen adaçayı, kısa sürede ve kolay bir şekilde hazırlanmaktadır.

Adaçayı Nasıl Demlenir?

Günde bir iki fincan adaçayı tüketimi önerilmektedir. Tek başınıza tüketecekseniz bir iki çay kaşığı adaçayı, demlemek için yeterli olacaktır. Bir fincan kaynar suya atılan adaçayı, 10 dakika içinde içilmeye hazır olacaktır. Adaçayının miktarını fazla koyduğunuzda acı bir tat elde edebilirsiniz. Böyle bir durumda limon ve bal kullanarak tatlandırma yapabilirsiniz. Şeker kullanmamaya özen göstermelisiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. selin dedi ki:

    adaçayı çok faydalı ve her derde deva. kızım küçük ve astım bronşit tedavisi görüyordu. Yakınımızın tavsiyesi üzerine eczanelerde Nutraxin adaçayı varmış. onu aldık ve sabah akşam günde 2 kere demleyerek içiriyorum. tabi içine bal ve limonda eklyorum. öksürüğü biraz azaldı gibi. etki edeceğine inanıyorum.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.