Kumaştan Kâse Ve Vazo Nasıl Yapılır?

Kumaştan Kâse Ve Vazo Nasıl Yapılır?

Evde kenarda köşede hiç kullanmadığınız ve bir takıma ait olan bir dantel parçası mı var, ya da mendil ya da küçük örtüler evde birikti mi? Gelin isterseniz bu malzemeleri hiç atmanda ve sadece su ile nişasta yardımı bu eski ve tek parçaları evinizin bir dekoru haline getirelim.

Gerekli Malzemeler
Bu güzel proje için su, nişasta, tencere, büyük cam kâse, küçük cam kâse, bir litrelik pet şişe, yuvarlak dantel örtü, ince saten el mendiline ihtiyacınız var.

Kumaştan Kavanoz, Kâse Ve Vazo

kase yapimi 1İlk önce 100 mili litre kadar soğuk suya 2 çorba kaşığı kadar nişasta ekleyin. Sonrasında bu karışımı çok iyi bir şekilde çorba kaşığı ile karıştırın.

kase yapimi 2Daha sonra bir litre kaynayan suyun içerisine hazırlamış olduğunuz su ve nişasta karışımını ekleyin. Nişastalı karışımı yavaş yavaş dökerken bir yandan da kaynayan suyu yavaş yavaş karıştırın. Karışımı yavaş bir şekilde aynı anda da karıştırarak kaynayan suya ekledikten sonra bırakın 1 dakika boyunca nişasta karışımlı su iyice kaynasın. 1 dakika sonra ise ocağı söndürün ve en az 15 dakika boyunca soğumaya bırakın.

kase yapimi 3Sonrasında soğuyan suyu cam bir kâseye alın ve dantel yuvarlak örtüyü karışım ile dolu olan kâseye birkaç defa batırın. İyice nişastalı suya buladığınız dantel örtüyü yukarıda gördüğünüz gibi sıkarak kâseden çıkartın.

kase yapimi 4Küçük boyuttaki cam bir kâseyi ters çevirin ve nişastaya bulanmış olan danteli ters duran cam kâsenin üzerine serin.

kase yapimi 5Bir litrelik pet şişenin üst kısmını kesin ve ince saten el mendilini aynı şekilde nişastalı karışımın bulunduğu cam kâseye batırın ve mendilin nişasta ile iyice bulanmasını sağlayın.

Daha sonra mendili iyice sıktıktan sonra üst kısmını kesmiş olduğunuz pet şişeyi ters çevirip pet şişenin üzerine ince karışım ile kaplı el mendilin örtün.

Her iki malzemeyi de en az 12 saat boyunca kurumaya bırakın.

kase yapimi 6On iki saat sonra dantel örtüyü bir kürdan yardımı ile cam kâseden ayırın ve pet şişede olan el mendilini de yavaş bir şekilde çekerek pet şişeden çıkartın.

Hazırlamış olduğunuz bu nişasta karışımına istediğiniz kumaşı uygulayabilir kumaşı örteceğiniz kavanoz, şişe ya da diğer malzemeleri değiştirerek değişik kap ve kacaklar hazırlayabilirsiniz. Bu projenin güzel yanı ise istediğiniz zaman dantellerinize ve kumaşlarınıza her zaman yıkadığınız gibi yıkayıp geri kavuşabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder