Evde çıkan karınca nasıl yok edilir? Karıncalardan kurtulmak için ne yapılmalı?

Evde çıkan karınca nasıl yok edilir? Karıncalardan kurtulmak için ne yapılmalı?

4796
17
PAYLAŞ

Evimizin çeşitli bölgelerinden çıkan karıncalar sizi rahatsız etmeye mi başladı? Küçük çalışkan canlılar olan karıncalardan kurtulmak gayet kolay ve basittir.
Karıncalar insana direk zarar verebilecek canlılar değildir. Bize verecekleri zarar yiyeceklerimize ve eşyalarımıza olacaktır.
Evimizden çıkan karıncalardan kurtulma yöntemine geçmeden karıncalar hakkında küçük bir bilgi paylaşalım. Karıncalar tam sayıları bilinmemekle birlikte yaklaşık 8800 ayrı türü olduğu bilinir.Karınca diğer bir adıyla “hymenoptera” kanatlı bir canlı (böcek) türüdür. Ebatları 2mm ile 4mm arasında fark gösterebilirler ve değişik renklerde olabilirler.

Küçüklüğümüzden bu yana “  karınca berekettir ” lafını çok duymuşuzdur, bereketi temsil eden karıncalar bizi genelde rahatsız edecektir.

Evimizi veya bahçemizi istila eden karıncalardan kurtulma yöntemleri:

Kahve telvesi; faydaları saymakla bitmez, bir faydası da karıncalardan kurtulmaktır. Kahve telvesini karıncaların yoğun olarak çıktıkları (yuvaları) bölgeye dökünüz. Bir kaç gün içinde karıncalar evinizi ve sizi terk edecektir.

Tarcın; karıncaların yuvalarına veya geçtikleri yollara az miktarda öğütülmüş tarcın serpiştiriniz.

Su, beyaz sirke Ve bulaşık sabunu; 2 bardak suyumuzun içerisine az miktar beyaz sirkemizi ekleyelim, 2-3 kasıkta bulaşık sabunumuzu ekleyip karıştıralım. Diğer yöntemlerde yaptığımız gibi karınca yuvalarına bu karışımı dökelim.

Bebek pudrası; bebek pudramızı karıncaların geçtikleri yol güzergâhlarına dökünüz. Pudranın vereceği koku yüzünden karıncalar yönlerini bulamayacak ve yuvalarına dönemeyeceklerdir.

Narenciye kabukları: narenciye kabuğu olarak limon kabuğu kullanalım, limon kabuklarını mikserde küçük parçacıklar olana kadar parçalayınız ve karınca yuvasına dökünüz.

Bu bilgiler sayesinde evinizdeki ve bahçenizdeki karıncalardan kurtulmuş olacaksınız, Yorum ve başka fikirlerinizi mesaj bölümünden bizlerle paylaşınız lütfen.

Not: Bu makaleye "evdeki karıncalara çözüm, karıncalardan kurtulma yolları, karincadan kurtulma yollari, karincalari nasil yok ederim, karıncalardan kurtulma" gibi terimler aranarak ulaşılmıştır.

17 YORUMLAR

  • Ulaş bey karıncalardan kurtulmak için tuz önerisini biz yapmadık. sanırım siz ipuclarim misafirlerinden hüseyin beyin tavsiye ettiği tuz yöntemini denediniz. Bizim tavsiye ettiğimiz yöntemler yukarıda belirtilmektedir. O yöntemleri denediniz mi acaba?

 1. Hemen gidip bir bebe pudrası alın duvar kenarları kapı kenarları..geçtiği yerlere serpiştirin..1-2 güne ev tertemiz..uzaklaşıyorlar..Kolay gelsin..

 2. hemen dışarı çıkıp ucuz bebe pudrası alın..duvar kenarlarına geçtkleri yerlere serpiştirin hafifçe..1-2 güne ev tertemiz ! Kolay gelsin

 3. Kıyamadığımız ama evin her tarafında dolaştıkları içinde evimizde görmek istemediğimiz bu küçük canlılardan onları öldürmeden nasıl mı kurtuluruz? Okumaya devam edin.
  Birçok yöntem vardır ama bu yöntemlerin çoğu karıncaları öldürür.Gerekli durumlarda börtü-böcek ölldürmek günahmıdır değilmidir konusuna öldürmeden kurtulmak münkün olduğu için hiç girmeyeceğim.Peki nedir bu yöntem? TUZ
  Evet tuz.Bukadar basit mi? Evet basit.
  Öncelikle karıncaların çıkış bölgelerine tuz dökün.1-2 gün içinde göreceksiniz ki bu karıncalar artık etrafta dolaşmıyorlar.Kaybolmuşlar.Ya gerçekten işe yarar mı diyenler,efendim sizin karıncalar birleşip voltranı oluşturmuyorlarsa tabi ki sizde de kesinlikle işe yarar :))
  Karıncalar tuzu sevmedikleri için tuzun olduğu bölgelerden uzak dururlar.Ama onlarda az anasının gözü değillerdir.Siz çıkış bölgelerine tuzu dökersiniz.Bir kaç gün gözükmezler.Çünkü yolu değiştirmek için kazı yapıyorlardır ve birkaç gün sonra başka bir yoldan çıkıp geldiklerini görebilirsiniz.Eee ozaman işe yaramıyor işte mi diyorsunuz? Karıncaların giriş yerine tuz döktünüz ama evin her bölgesi karıncaların çıkmaları için birer yol teşkil eder.O halde vurucu darbeye geçiyoruz.
  Evinizi viledalarken yada paspaslarken suyun içine bol biktarda tuz katın ve karıştırarak tuzu eritin.Şimdi evi paspaslayabilirsiniz.Tüm eviniz,her bölgesine kadar tuzlu su oldu.Karıncalar artık ne taraftan gelmek isterlerse istesinler içeri giremezler.Tabiri caizse geldikleri gibi giderler.
  Artık kurtuldunuz.Evde karınca filan yok.Her defasında paspas suyuna tuz katarsanız çözüm kalıcı olur.Aynı zmaanda tuz hem zemini mesken edinen mikropları öldürür hemde diğer haşereleri evinizden uzak tutar.Hadi kolay gelsin.

 4. Su, beyaz sirke Ve bulaşık sabunu; 2 bardak suyumuzun içerisine az miktar beyaz sirkemizi ekleyelim, 2-3 kasıkta bulaşık sabunumuzu ekleyip karıştıralım. Diğer yöntemlerde yaptığımız gibi karınca yuvalarına bu karışımı dökelim.

  ARKADASLAR BUNU YAPTIM EVİ KOMPLE KARINCA BASTI…

  • Emrah bey bu yöntem karıncaları yuvalarından çıkarmak içindir. Yani eve girmeleri normaldir.o yöntem sayesinde yuvasız kalan karıncalar kendilerine başka yuva aramaya başlayacaklar. Siz bu şekilde sürekli onları yuvalarından ederseniz en sonunda evinizi terk edeceklerdir.

 5. bizim evdede karınca var nasıl kurtulacağımı bilmiyordumm karım bana çamaşır suyu dedi ama bide sizden alıyım dedim çamaşır suyu olurmu

YORUM YAPMAK İSTERMİSİN