İPUÇLARIM

Zencefil Lekesi Nasıl Çıkar?

Zencefil Lekesi Nasıl Çıkar?

Birçok derde deva bir bitki olarak biliriz zencefili. Gerçekten de öyledir. Soğuk algınlığına, gribe bire bir olan bu bitkiye bir de kadın gözüyle bakalım mı? Lekeler! Her ne kadar faydalı da olsa leke bıraktığında gözümüzden düşen bir bitki olacak.

Basit lekeler yüzünden zencefile haksızlık etmeyin. Çünkü zencefil lekelerini çıkarmak hiç de zor değil. Doğru yöntemi uyguladığınızda kolaylıkla kurtulabileceğiniz lekelerdir zencefil lekeleri. Acaba nedir bu doğru yöntemler? Haydi bunun üzerine konuşalım.

Öncelikle zencefil lekesi için çok farklı yöntemlere ihtiyacınız yok. Basit bir yıkama işlemi ile de çoğu lekelerden kurtulabilirsiniz. İyi bir çamaşır deterjanı kullanmak sizi kısa çözüme ulaştıracaktır. Ama hala kurtulamadığınız lekeler mi var?

Karbonat! Karbonat aslında çok iyi bir temizlik maddesidir. Su ile karıştırdığınız karbonatınızı lekeli bölgeye uygulamanız zencefil lekelerinizden kurtulmanız için çok basit ve etkili bir yöntemdir. Tek yapmanız gereken karışım ile lekeli bölgeyi çitilemek.

Diğer bir yöntem ise çok yaygın bir yöntem olan sirkeli su uygulamaktır. Sirkeli su ile yıkamış olduğunuz bir bez ile lekeli bölgeyi iyice sildiğinizde zencefil lekesi de yok olacaktır. Kullandığınız kumaş türüne göre uygulama şeklinizin derecesini belirleyebilirsiniz.

Beyazlar için ise en kesin çözüm çamaşır suyu olacaktır. Dikkat etmeniz gereken şey ise fazla yoğun karışım kullanmayıp kumaşınıza zarar vermemektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.