İPUÇLARIM

Kıyafetteki oje lekesi nasıl çıkar?

Kıyafetteki oje lekesi nasıl çıkar?

Oje sürerken genellikle basit önlemler alınsa da oluşabilecek lekelere bazen engel olamayız. Ojenin lekesini çıkartmak oldukça güçtür. Oje sürerken bazen istemeden de olsa oje kıyafetlerimize, kumaş, koltuk ya da halı üzerine dökülebilir, sıçrayabilir. Genellikle oje kullanırken çıkartmak amaçlı aseton kullanılır.

Fakat istemeden dökülen ojeyi bazı yüzeylerden aseton ile arındırmak zordur. Aseton içerdiği kimyasallar nedeniyle kullanılacağı alanda kalıcı hasarlar yaratabilir. Giysiden oje lekesini çıkarırken kumaş zarar görerek deforme olabilir, renginin açılabilir, işlemden sonra oje çıkarıcının başka lekeler bırakabilir. Bu yüzden, oje lekesi giysilerimizden çıkartırken bu gibi sorunların oluşmasını engellemek amaçlı oje çıkartıcısını giysilerimizin iç kısmında test ederek zarar verip vermeyeceğini kontrol etmemiz gereklidir. Aksi takdirde giysilere bulaşmış olan oje lekeleri, giysilerimize ciddi zararlar vererek, kullanılamaz hale getirebilir.

Kıyafetteki oje lekesi çıkarma:

Aseton ve pamuk yardımı ile giysideki oje lekelisini çıkartabilirsiniz. Kumaşın iç ya da görünmeyen bir yüzeyinde öncelikli olarak test etmeniz önemlidir. Pamuk, asetonu iyice emdikten sonra tekrar aynı işlemi uygulamaya devam edin. Ovmadan uygulamaya dikkat etmeniz gerekmektedir.

Oje lekesinin giysinin arka tarafına geçmesi durumda aynı işlemi bu sefer iki taraf içinde uygulayın. Kıyafetinizi oje lekesinden iyice arındırdığınıza emin olduktan sonra yıkanma talimatına uyarak yıkayın. Son olarak hala oje lekesi hala kalmışsa kıyafetlerinizde, beyaz kıyafetler için örneğin ağartıcı kullanılabilinir. Bu sayede oje giysilerdeki oje lekelerinden kurtulunabilinir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.