İPUÇLARIM

Zayıflamanın 10 Pratik Yolu

Zayıflamanın 10 Pratik Yolu

Evet, hanımlar yeni yıla girmemize sadece günler kaldı sizce de yeni yıla mükemmel bir karar ile girelim mi? Evet bildiniz zayıflama kararı ile. Hadi şimdi karar verelim ve hemen kendimize söz verelim 2015 yılı bittiğinde siz de mankenler gibi olacaksınız ve hayatınızın aşkı size yeniden aşık olacak. Bunun da ötesinde çok daha rahat hareket edecek ve daha sağlıklı olacaksınız. Çocuğunuzun temposuna ayak uyduracak ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz. Hadi hep beraber yepyeni kararlar alalım daha sağlıklı daha zayıf ve daha güzel bir hayata başlayalım. Zayıflamanın 10 pratik yolunu birlikte keşfedelim, notlar alalım ve kendimize verebileceğimiz en iyi hediyeyi sunalım yani daha sağlıklı bir hayat. Haydi hanımlar gelin zayıflamanın 10 pratik yolunu hep beraber okuyalım ve yenilenme sürecimizi başlatalım.

İzlenecek 10 Pratik Yol

1. Sevgili hanımlar hatta beyler kilo vermek için öncelikle hemen kendinize bir baskül alın ve evinizde güzel bir yere koyun. Sürekli olarak kilonuzu yani her gün kilonuzu ölçmeli ve bunu bir kenara not etmelisiniz. Hatta kendinize baskül ile birlikte bir de sadece size özel bir defter ve kalem de alın. Ölçümlerinizi bu deftere gün be gün not alın. İşe zayıflamaya başlayacağınız gün ilk kilo notunuzu alarak başlayın.
2. Kilo vermeye başlamadan önce hatta 1 hafta öncesinden vücudunuzu arındırmaya başlayın. Başka bir değiş ile zayıflamaya başlamadan 1 hafta öncesinden her gün en az 5 litre su için. Su kürünüze başladığınızda kola, kahve ve benzeri içecekleri hafifletmeye başlayın. Bu arınmanın amacı zayıflamaya karar verdiğinizde vücudunuzu bir anda diyete sokmadan önce vücudunuzu ve daha önemlisi kendi psikolojinizi diyete hazırlayın.
3. Diyete girmeden yine su kürünüz ile birlikte aynı günde yeni bir yeme şekline kendinizi alıştırın. Sabah kahvaltınızı sakın atlamayın ve sağlam bir kahvaltı yapın. Öğle yemeğinizi orta kararda alın. Yani midenizi zorlamaya sokmadan masadan kalkın. Akşam yemeğinde ise olabildiğince hafif yemek yemeye çalışın. Eğer yapabiliyorsanız akşam yemek yeme saatinizi akşam 8 gibi ayarlayın yani akşam 8’i geçirmeyin. Unutmayın bunları hem kendinizi hem de vücudunuzu diyete hazırlamak için yapıyorsunuz.
4. Diyete başlamadan önce kendinize hedefinizdeki kilo ölçülerinde yeni giysiler satın alın ve bu giysileri her gün görebileceğiniz bir yere yani gözünüzün önüne koyun. Ve kendinize bu giysilerin içine çok yakında gireceğim deyin.
5. Diyete girmeden önce yatak odanızın camına ve banyoya bulabildiğiniz ve her gün baktığınız aynalara notlar yapıştırın. Ve nota zayıflamak istediğinizi ya da ulaşmak istediğiniz kiloyu yazın. İsterseniz kendinize sizi zorlayacak ya da inat ettirecek notlarda yazabilirsiniz.

zayiflamak
6. Her yere evet evde her yere su koyun. Bir sürahi ya da şişe ve yanına temiz bir bardak. Çünkü su içmeniz ve vücudunuzu hem diyetten önce hem de sonrasında arındırmaya devam etmeniz çok önemli. Sürahinin ya ad şişenin içine bir tanesine birkaç dilim limon diğerine birkaç dal nane atın böylece suyunuzu atlandırmış ve arınma sürecini hızlandırmış olacaksınız.
7. Sürekli dışarı çıkın hem diyet öncesi hem de sonarsında kendinize vakit ayırmayı unutmayın. Özellikle sanatsal etkinliklere katılın. Keyfinizi yerinde tutun. Kendinizle savaşmayın kendinizi sevin. Alış veriş yapın ya da küçük yürüyüşler yapın ama aklınızı serin tutun yeter. Aklınızın sizi sıkmasına izin vermeyin.
8. Bol bol duş alın çünkü su hem sinirlerinizi yatıştırır hem de vücudunuzu rahatlatır bu da diyet stresini üzerinizden atmaya yardımcı olur.
9. Sinirinizi bozan insanlardan uzak durun. Kendinizi olabildiğince pozitif arkadaşlarınızın ve aile bireylerinin yanında tutun. Kavga ya da benzeri olaylardan kendinizi koruyun.
10. Kendinize yeni bir hobi geliştirin ve bundan vazgeçmeyin. İster bayan olun ister bay kendinize yeni bir hobi geliştirebilirsiniz. Tabi hobi geliştirmek bayanlar için çok daha kolay olacaktır ama beylerde kendilerine güzel hobiler geliştirebilirler. Örneğin zayıflamaya karar veren bay okuyucularımız için onlar kendilerine hobi olarak, gemi ya da benzeri maketleri yapmak ya da motor veya araba tamiri yapmak gibi yeni yeni hobiler geliştirebilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. cigdem kirbaci dedi ki:

    26 yasindayim 80 kiloyum ve hepsi benimle dalga geciyor 2 aydir kilo vermeye calisiyorum ama malesef veremiyorum lutfen bana yardimci olun

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.