Ana sayfa El İşleri Üçgen Picot Kenar İşleme Tekniği Nasıl Yapılır?

Üçgen Picot Kenar İşleme Tekniği Nasıl Yapılır?

Üçgen picot kenar işleme tekniği gerçekten çok ama çok güzel bir tığ işleme tekniğidir. Üçgen picot kenar işleme tekniği ile birçok projenize çok zengin ve çok şık bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Bu şık işleme tekniğini eşarp kenarlarına, şık örtü kenarlarına hatta ve hatta bebek takımlarının kenar kısımlarına hoş bir süsleme olarak kullanabilirsiniz.

Bu projede kullanılan sayı 7 ve yedinin katları şeklindedir. Eğer sadece deneme yapmak istiyor ve bu tekniği henüz öğreniyorsanız o zaman sadece birkaç sıra çift kroşe işleme yapın ve yine 7 ve katlarını kullanın.

Eğer kendi projenize direk uygulama yapacaksanız o zaman kendi proje sayınıza uygun olarak bölüp ortalama en iyi sayı ve katlarında ilmek atlamayı unutmayın.

Üçgen Picot Kenar İşleme Tekniği

ucgen picot isleme teknigiAdım 1: İşlemeye başlarken ilk önce 2 tane zincir atlayın ve sonra 3. zincirin içerisine 3 tane çift kroşe işleyin.

ucgen picot isleme teknigiAdım 2: 2 zincir atlayıp üçüncü zincire 3 tane çift kroşe işledikten sonra şimdi havaya 3 tane zincir çekin ve aşağıdaki yani zincirlerin altındaki 2 ilmekten tığı geçirip, tığa ip atın. Yani alttaki iki ilmekten tığı kaydırın.

ucgen picot isleme teknigiAdım 3: Daha sonra yeniden aynı zincirin içine yani 3 kroşe çekip tığ aşırdığınız zincirin içerisine 3 tane daha çift kroşe işleme yapın.

ucgen picot isleme teknigiAdım 4: Şimdi 2 tane zincir atlayın ve üçüncü zincirin içerisine 1 tane tekli kroşe işleme yapın.

ucgen picot isleme teknigiAdım 5: Bu sefer yine 2 tane zincir atlayın ve 3 tane çift kroşe işleme yapın. Daha sonra havaya doğru 3 tane zincir çekin.

ucgen picot isleme teknigiAdım 6: Yine ilk zinciri çektiğiniz 2 boşluğun yani 2 zincirden tığınızı geçirin ve tığa ip alıp tığı yeniden ilmekten çekin. Yani tığ aşırma yapın.

ucgen picot isleme teknigiAdım 7: Anladığınız üzere yeniden 3 tane çift kroşe işlemeyi aynı zincire yani 3 çift kroşe işlediğiniz zincirin içerisine işleyin.

Şimdi daha önceki adımları tek tek tekrarlayarak tığ işiniz boyunca üçgen picot işleme tekniğini uygulamaya devam edin.

Sıranın sonuna geldiğinizde ise normal olarak sıra sonundaki zincire tekli kroşe işleyip üçgen picot kenar işleme tekniğini tamamlayın.

Üçgen Picot Kenar İşleme Tekniği Video

BİR CEVAP BIRAK