Zarif Bebek Battaniyesi Modeli

Zarif Bebek Battaniyesi Modeli

Bu projede 4 yumak orta büyüklükte ip ile 5 mili metrelik yün işleme tığı kullanılmıştır. Başlarken 6 mili metrelik tığ kullanmanız be daha büyük zincirler oluşturmanız daha sağlıklı olacaktır.

Bu işleme tekniği tek numaralara göre düzenlenmiştir bu yüzden bu yüzden 100 zincir çekmeniz gerekiyor ki 99 zincir ile kalasınız.

Zarif Bebek Battaniyesi

Sıra 1: Tığ tarafından ikinci zincire tekli kroşe işleyin ve sonrasında tüm zincirlere tekli kroşe işleyerek sırayı tamamlayın.

zarif battaniye 1Sıra 2: 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın ve diğer zincire tığı kaydırın. Tüm sırayı aynı şekilde işleyin.

zarif battaniye 2 zarif battaniye 3Sıra 3-6: 3 zincir çekin, sonraki 3 boşluğa tığı kaydırın. 4 sıra boyunca aynı şekilde devam edin.

zarif battaniye 4 zarif battaniye 5 zarif battaniye 6 zarif battaniye 7 zarif battaniye 8Sıra 7: 3 zincir çekin, ilk 3 zincirlik kısma küme işleme yapın. Son küme işlemden sonra 1 değil 2 tane zincir çekin.

zarif battaniye 9Sıra 8: İlk 3 zincirlik kısma tığı kaydırın, 3 zincir çekin, küme işlemenin arasına tığı kaydırın.

Sırayı aynı şekilde tekrar edin.

zarif battaniye 10Son 3 zincirden sonra tığı kaydırmayı unutmayın.

zarif battaniye 11Sıra 9-12: Sıra 3’ü 6 defa tekrarlayın.

zarif battaniye 12Sıra 7 ve 12’yi 6 sıra boyunca tekrarlayın.

zarif battaniye 13Battaniye’yi Tamamlamak: Son kısmı tamamladığınızda 5 sıra 3 zincirlik kısmı tamamlamış oluyorsunuz. Daha sonra tığ işini diğer tarafa çevirin ve her bir 3 zincirlik kısma 2 tane tekli kroşe işleyin. 1 zincir çekin.

Bu battaniyenin uzunluğu 89 cm ve genişliği 79 cm’dir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder