Zırh Zincir Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Zırh Zincir Modeli Nasıl Çıkartılır? Resimli Anlatım

Bu şık ve oldukça sıkı olan örgü modelinde kalın ip ile orta kalınlıkta şişler kullanılmalıdır. Bilhassa soğuk kış zamanlarında kullanılan bir örgü tekniğidir zırh zincir örgü tekniği. Bu örgü tekniği ile bilhassa bebek ipi kullanılarak bebek battaniyeleri yapılmaktadır.

Bu örgü tekniğinde 2 ve katlarını esas alarak ilmik atmanız gerekiyor.

Zırh Zincir Modeli

zirh orgu 1İlk sırayı tamamen düz örgü tekniği ile örün.

zirh orgu 2İkinci sırada başlangıçtaki sınır ilmiği olarak bir tane düz örgü, sonrasında yeniden bir tane düz örgü yapın ve sonra soldaki ilmiği sağ tarafa aktarın. Sonrasından bir düz örgü ve 1 tane ilmik aşırma yapın yani ilmiği sağ taraftaki şişe atın. Aynı şekilde tüm sırayı örün.

zirh orgu 3Üçüncü sırayı düz örgü olarak hepsini örün.

zirh orgu 4Dördüncü sırada yine başlangıçta sınır ilmiği olarak bir düz örgü örün ve sonraki yani ikinci ilmiği sağ taraftaki şişe aşırın ve üçüncü ilmiğe düz örgü örün. Aynı şekilde yani ilmik aşırma ve düz örgü, ilmik aşırma ve düz örgü şeklinde tüm sırayı örün.

Yukarıdaki işlemleri ve sıraları yeniden tekrar ederek istediğiniz kadar örmeye devam edebilirsiniz.

Adından da anladığınız üzere bu örgü modeli mutlaka kışın soğuk zamanları için kullanılması gereken bir modeldir. Çünkü sıkı örülme tekniği kullanıldığı için neredeyse hava almayan adeta bir zırh görevi gören bir örgü tekniğidir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder