Jöle Şekerleme Nasıl Yapılır?

Jöle Şekerleme Nasıl Yapılır?

Hani özellikle çocuklarınızın vazgeçemediği ve bin bir çeşit hayvanın şeklinde yapılan ama sizin bir türlü içinizi sinmeyen şekerlemeleri evde kendiniz hijyenik olarak hazırlamak ve gönül rahatlığı ile hazırlamak ister misiniz?

Tamam, ama bizimkisi bunu benim yaptığımı anlarsa yemez mi diyorsunuz? O zaman şekerlemeleri yaptıktan sonra kendin yap köşemizi ziyaret ederek evde hediyelik kutu çeşitlerinden birini seçin. Daha sonra jöle şekerlemeleri çocuğunuz okuldayken yaptıktan sonra hemen bir yandan da şekerleme kutusunu hazırlayın.

Hem şekerlemeleri hem de kutuyu siz yaptığınız halde ufaklıklar bunu asla anlamayacaklardır ve sanki siz onun için şekerlemeciden almışsınızcasına bu şekerleri yiyeceklerdir. Hem siz şekerleme konusunda aile bütçenize katkıda bulunacaksınız, hem çocuklarınızı sevindireceksiniz hem de dışarıdan alınan şekerlemeleri çocuklarınızdan uzak tutup kendi elleriniz ile hijyenik bir şekilde hazırladığınız şekerlemeleri yedikleri için içiniz rahat edeceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Jöle şekerlemeleri hazırlamak için derin cam bir kâse, 2 bardak dolusu kaynar su, 90 gram kadar kivi jölesi, 30 gram kadar jelâtin, 1 paket pipet, birkaç tane lastik, plastik bardağa ihtiyacınız var.

Jöle Şekerleme Yapımı

jole sekerleme 1İki bardak dolusu kaynar suyu cam derin bir kâseye dökün. Sonrasında kaynar suyun içine 90 gram kivi jölesi ile 30 gram jelâtini ilave edin. Bu işlemleri yaparken sürekli karıştırın ve özellikle jelâtini yavaş yavaş ilave edin ve bu sırada da karıştırmayı bırakmayın.

jole sekerleme 2Daha sonra pipetlerin kıvrımlı kısımlarını da açarak hepsini büyük bir plastik bardağın içine koyun. Sonrasında tüm pipetleri ellerliniz ile kavrayıp pipetlerin alt, orta ve üst kısımlarına birer tane lastik geçirin.

jole sekerleme 3Bu sırada biraz soğumuş olan jöle karışımı pipetlerin üzerinden her birinin içerisine jöle karışım gelecek şekilde tüm karışımı bir bardak ya da başka yardımcı bir şişe ile pipetlerin içerisine pipetler plastik bardağın içindeyken boşaltın. Sonrasında pipetleri plastik bardağın içinden çıkartmadan dolapta 1 saat kadar donmaya bırakın.

jole sekerleme 4Bir saat sonra bardağı çıkartın ve ilk önce alt tarafında bardağın şeklini almış olan jöleleri ayrı bir tabağa alın. Sonrasında pipetlere geçirmiş olduğunuz lastikleri çıkartın. Pipetlerin içerisindeki jöleleri ayrı bir kâseye ya da tabağa pipetleri kuvvetlice yukardan aşağıya sıkarak çıkartın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder