Duvara Asılan Takı Organizer Nasıl Hazırlanır?

Duvara Asılan Takı Organizer Nasıl Hazırlanır?

Mücevher yani takı düzenleme projelerimize devam ediyoruz. Bu seferki oldukça kolay olmasına rağmen özellikle kolyelerimiz için çok uygun bir takı kutusu olacak.

Bu proje aynı zamanda duvarınızı da süsleyeceği için özellikle banyoya yani sürekli takılarınızı taktığınız bölgeye bu takı kutusunu hazırlayabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler
Kutu, raptiye, mantar levha, kumaş, yapıştırıcı, dekoratif ağ, makas, kurşun kalem, metre ve zımba. İsteğe bağlı olarak da küçük aynalar.

Alacağınız kutu pahalı olmak zorunda değil. Çoğu sanat malzemeleri satan yerde oldukça uygun fiyata kutular bulabilirsiniz. Kutu alırken önemli olan kutunun derinliği olmasıdır. Eğer evde hazırda kullanmadığınız kutu var ise hem dekor hem de takılarınız için kullanabileceğiniz şekilde değerlendirebilirsiniz.

Duvara Asılan Takı Organizer Yapımı

Taki kutusu 1Kutunuzun dış görünüşünü beğenmiyorsanız kumaş parçası ile kaplayabilirsiniz. Tüm kumaş parçasını kutunuzun tüm kenarlarına yapıştırıcı ile yapıştırarak kutunuzu kumaş ile kaplayın.

Taki kutusu 2Kutunun iç alanını metre ile ölçün.

Taki kutusu 3Kutunun iç alan ölçüsü kadar mantar levhayı kalemle işaretleyip ölçü uyarınca kesin.

Sonrasında mantarı kutunun içine yapıştırın.

Taki kutusu 4Renkli tel ya da ağı mantarınıza uygun ölçülerde kesip mantara zımbaladıktan sonra mantarı kutuya yapıştırabilirsiniz. ( Bu sadece isteğe bağlı bir uygulama bunu istemiyorsanız mantarı direk kutuya yapıştırabilirsiniz.)

Taki kutusu 5Kutunuzu duvara asın ve üzerine süslü ya da şık raptiyeler yerleştirdikten sonra takılarınızı kutuya dizmeye başlayabilirsiniz.

Taki kutusu 6Eğer kutu bu şekilde gözünüze çok sade göründüyse kenarlarına küçük aynaları belirli aralıklar ile yapıştırabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder