İPUÇLARIM

Yaz Yürüyüşü Modeli Bere Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Yaz Yürüyüşü Modeli Bere Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Evet, sevgili hanımlar uzun bir süredir yün örgü köşemize yaz ayları nedeni ile fazla model eklemiyorduk ancak artık kış aylarının kendini göstermeye başlayacağı bu sıralarda birbirinden güzel yün örgü işleri ile sizlerle birlikte olacağız.

İlk olarak berelerden başlayacağız envayi çeşit berenin nasıl örüleceğini adım adım hep birlikte görecek ve hem kendimize hem de sevdiklerimize muhteşem şıklıkta bereler hazırlayacağız.

Köpüklü Bere

Başlangıç 4 mm olan şiş ile olarak 92 tane ilmik atın. 92 ilmik küçük ile orta büyüklükte bere için geçerlidir. Bu projede isterseniz çift renk isterseniz de tek renk ile bereyi işleyebilirsiniz.

bere 2Toplamda örü genişliği 2,5 cm olana dek bir düz ve bir ters olarak bereyi örmeye devam edin. 2,5 cm genişliğe geldiğinizde işaret halkasını takın.

bere 3Şimdi 4 mili metreden daha kalın olan bir şiş ile bereyi örmeye davam edeceğiz. 12 ilmik boyunca düz örün, on ikinci ilmiğe geldiğinizde ortadaki ilmiği sol taraftaki şişe alın ve sağ taraftaki örgüyü kapatın. Aynı şekilde son 8 ilmik kalana dek devam edin ve son 8 ilmiği de düz olarak örün.

bere 4Bir sıra boyunca ters örgü örün.

bere 5Şimdi isterseniz bir diğer rengi de berenize ekleyebilirsiniz. Tüm sıra boyunca 1 düz ve 2 ters olarak örgüyü örmeye devam edin.

bere 6Sıra tamamlanınca sağ taraftaki şişi aşağı taraftaki ilk ilmiğe geçirin ve bir düz örgü işledikten sonra sol taraftaki şişten ilmiği sağ taraftaki şişe atın. Sonrasında 2 ilmik ters örün ve aynı işlemleri sona kadar devam edin.

bere 7Bundan sonra bir sıra 1 düz, 2 ters olarak bir sıra da 1 lastik örgü ve 2 tane ters örgü örerek 4 sıra daha tamamlayın.

bere 8Bundan sonraki 6 sırayı düz olarak örün.

bere 9Bu sırayı sadece ters olarak örün.

bere 10Yukarıdaki işlemlerin aynısı bere 19 cm olana dek örmeye devam edin.

bere 11Bere 19 santimetreye ulaştıktan sonra bir düz örgü ve 2 tane ilmik birlikte ters örün ve tüm sırayı aynı şekilde örün.

bere 12Bundan sonraki sırayı bir lastik örgü düz ve bir normal ters örgü olarak örün.

bere 13Bu sırayı da bir düz ve bir ters olarak örün.

bere 14Şimdi 1 lastik örgü ve bir ters örgü olarak tüm sırayı örün.

bere 15Bu sırayı da bir düz ve bir ters olarak örün.

bere 16Sıradaki sırayı bir lastik, 1 ters olarak örün.

Bundan sonra şişte 8 ilmik kalana dek 2 ilmek birlikte düz örgü yapmaya devam edin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.