Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Yağmurluk Ve Benzeri Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Lekeli olan naylon ve plastik yağmurluklar temiz ve ılık deterjan köpüğü ile kolayca temizlenebilir. Temizleme ardına yağmurlukları tamamen ve gerekirse birkaç defa durulayın ve kesinlikle sıkma işlemi uygulamadan plastikten yapılmış olan bir askıya asıp kurutma işlemini tamamlayın.

Naylon ceketler üzerindeki çamur lekelerini temizlemek için lekeli olan bölgeyi düz bir yüzeye yayın ve tırnak fırçası yardımı ile iyice fırçalayın.

Yanmaz Kumaşlar Nasıl Temizlenir?

Yanma önleyici uygulanmış olan kumaş türleri üzerlerinde bulunan etiket talimatlarına göre yıkama işlemine tabi tutulmalıdır. Bu tür kumaşlar kesinlikle kaynatma ya da ağartma işlemine tabi tutulmamalıdır. Ayrıca bu tür kumaşlarda kural olarak sayılan bir işlem de kumaşın soğuk suyun içinde yıkanması ve köpük izlerinden iyice arındırılması için iyice durulanmasıdır.

Bu noktada küçük bir hatırlatma yapmakta fayda vardır. Yanmaz kumaş demek kesinlikle ateşe dayanıklı kumaş demek anlamına gelmez. Bu tür kumaşlar ateşte yanabilir hatta ve hatta kömür haline dahi gelebilirler fakat alev almazlar.

Trikot Nasıl Temizlenir?
Bu tür kumaşlarda mutlaka etiket üzerinde yazanı okuyun ve mutlaka naylon ya da viskoz veya suni ipek kumaşlarda uygulanan temizleme yöntemlerini uygulayın.

Triasetat Nasıl Temizlenir?
Bunlar arnel, trinal ya da triceli sıvı ya da sabun tozu ile ve mutlaka ılık suyun içinde yıkanmalıdır. Yıkama sonrasında çok iyi bir şekilde durulayın ve asmak sureti ile kurutun.

Genelde triasetat çamaşır makinesi içerisinde yıkanabilir. Fakat bu durumun o kumaş için geçerli olup olmadığını anlamak için mutlaka etiketi kontrol etmekte fayda vardır. Yıkama işlemini ılık ya da soğuk su da yapın ve durulama işlemi sonrasında asarak ya da kurutma makinesinde kurutun.

Bu tür kumaşların buruşmamasını sağlamak için makine işlemi tamamlandıktan sonra bekleme yapmadan hemen makineden çıkartın ve eğer ütü gerekiyor ise malzeme kuruduğu zaman buharlı ütü yardımı ile ve mutlaka düşük ayarda ütüleme işlemini uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder