Kolay Yapım Örgü Kapı Süsü Modelleri Kendin Yap

  • 03 Mayıs 2022
  • 886 kez görüntülendi.
Kolay Yapım Örgü Kapı Süsü Modelleri Kendin Yap

Bu sayfamızda değişik bir örgü modelleri sayfası ile birlikte olacağız. Konumuz örgü kapı süsü modelleri, kapılarımız için örgüden yapılan süs dekorlara yer vereceğiz. Her zaman olduğu gibi kapı süsü modellerinin de en güzel olanlarını ve örgüden olanlarını siz değerli ziyaretçilerimiz için bir araya getirmeye çalıştık.

Örgüden yapılamayacak şey yoktur. Özellikle el işi konusunda hamarat hanımlar için el örgüsü ile aklınıza gelen her şey örülebilir. Örgü denilince insanın aklına ilk gelenler, kazak, yelek, atkı, bere gibi klasik kıyafet veya aksesuarlar geliyor. Aksesuar denilince giyilen aksesuarlardan bahsediyoruz.

Oysa ki bu sayfamızda ve diğer bir çok sayfalarımızda gördüğünüz gibi örgü ile çeşit çeşit ürünler elde etmek mümkündür. Saksılar için kılıflar, cep telefonları veya tabletler için örgüden kılıflar, çoraplar, elbiseler, uzun mu uzun örgü ceket diye geçen hırkalar.

 

Bunların gibi daha nice kıyafet ve dekoratif süs malzemeleri el örgüsü ile yapılabiliyor. Örgü kapı süsü modelleri sayfamızda göreceğiniz gibi örgüden yapılan bir diğer dekoratif aksesuar da kapı süsleridir. El becerisi yüksek hanımların ellerinden çıkan birbirinden güzel örgü işi kapı süslerini inceleyelim.

Evde kullanılmayan eski tişörtlerden, eskimiş kazak iplerinden ya da yeni halat ipten örgü kapı süsü modelleri ve yapımı oldukça yaygındır. Galerimizde incelediğimiz gibi el becerisi yüksek hanımların elinden çıkan, birbirinden güzel çalışmaların yer aldığı el örgüsü kapı süsleri gerçekten çok güzel bir dekoratif olmuş. Siz ne dersiniz?

El örgüsü kapı süsü modellerini nasıl buldunuz? Sizin de bunlara benzer çalışmalarınız varsa bizimle paylaşabilirsiniz. orguluisler.com ailesi olarak bizler de sizin el emeği verilmiş ürünlerinizi burada diğer takipçilerimiz ile paylaşmaktan mutluluk duyarız.

Ayrıca orgu kapi susu yapilisi konusunda bilgilerinizi bize de aktarabilirsiniz. Yapılışlarını da anlatarak gönderirseniz belki sizin yardımınızla bir çok kişi örgüden kapı süsü yapabilir.

 

Örgü Kapı Süsü Modellerini Beğendiniz mi?

Örgü aksesuarlar bölümüne bu sayfamızda örgü kapı süsleri üzerinde durduk. Modelleri gördük. Desenleri inceledik. Şimdi yorumlarımızı yapabiliriz. Gerçi ne kadar yorum yapabiliriz bilmiyoruz. Hepsi de birbirinden güzel örnekler, hepsi birbirinden şık çalışmalar olmuş.

El örgüsü kapı süsü için genelde çiçek motifli modeller kullanılmış. Şöyle örneklere baktığımızda çiçek işlemeli, renkli çiçekli modeller daha çok dikkatimizi çekiyor. Demek ki örgü işi kapı süslerinin modası çiçekli modeller olsa gerek. Düz örülen klasik, desensiz dekoratifler zaten pek bir şeye benzemiyor! Siz de aynı mı düşünüyorsunuz?

Tabii, hanımların olmazsa olmazı süslü, renk renk işlemeler örgü kapı süsü modellerinde de kendisini göstermiş. Bizim kapı süsleri ile ilgili düşüncelerimiz bu yönde. Peki siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bırakmayı unutmayın lütfen.

Ev dekorasyonunda beyaz eşya ve mobilyalar kadar aksesuarlar ve dekoratif ürünler de önemlidir. Erkeklere göre sorun yok! Onlar için bunun pek bir anlamı yok. Fakat bayanlar, ev dekorasyonu konusunda çok titiz davranırlar. Her şeyin güzel görünmesi için çaba harcarlar.

 

Örgü sever hanımlar da fırsat buldukça el işi çalışmalarını sergilemeyi sever. Sevmelidir de! Ne de olsa el emeği verilmiş, emek harcanarak yapılmıştır. Örgü sever hanımların elinden çıkan örgü kapı süsü modelleri, hünerlerini başkalarına göstermek için en iyi fırsattır.

Kapının önünden gelip geçen herkes tarafından fark edilir. Ne kadar becerikli oldukları bayanlar arasında konu olur. Verilen emeğin karşılığı sonucunda taktir edilmek herkesin hoşuna gider. Biz bu sayfamızdaki kapı süslerini ören hanımları ne kadar çok takdir ediyorsak, aynı taktiri komşularınızdan da görürsünüz.

 

Kapı Süsü Örebilir Misiniz?

 

Örgüden kapı süsü yapmayı bilen hanımlar kadar bilmeyenler de olabiliyor. Biraz da kapı süslerinin yapılışı hakkında konuşalım. El örgüsü yapımı kapı süsünü yapmak için ihtiyaç duyacağımız en önemli malzeme yuvarlak can simidi olacaktır.

 

İp seçiminde her türlü ipi kullanabilirsiniz. Halat ipten örgü kapı süsü çok güzel oluyor. Denemenizi tavsiye ederiz. Köpük can simitlerini internetten bulabilirsiniz. İhtiyacınız olan diğer malzemeleri her yerde rahatlıkla bulabilirsiniz. Simidin etrafını iyice sardıktan sonra istediğiniz desenlerde eklemeler yapabilirsiniz. Çiçek, boncuk, yaprak, kurdele gibi süslemeler ekleyerek örgü kapı süsü modelleri sayfamızdaki model gibi bir modeli siz de çıkartabilirsiniz.

 

Örgüden Yapılan Kapı Süsü Modelleri

En kısa zamanda kapı süsü yapılışını anlatan bir video da yayınlayalım. El örgüsü kapı süsü modellerini gördük. Yapılışlarını öğrenmeden olur mu? Olmaz tabii! Bizi takip etmeye devam edin! El örgüsü kapı süslerinin nasıl yapıldıklarını da en kısa zamanda öğreneceğiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder