Yağmurda ya da karda ıslanan ayakkabı nasıl kurutulur

Yağmurda ya da karda ıslanan ayakkabı nasıl kurutulur

Bu konumuzda sizler için ıslak tüm ayakkabı, çizme, bot gibi giyeceklerinizi nasıl kurutmanız gerektiğini anlatan ipuçlarına ulaşabilirsiniz.
Kış ayları yağısı en çok gören aylardandır. Özellikle karlı havalarda ayakkabılarımız bol miktarda suya mazur kalarak yıpranmaya neden olurlar.

Islak ayakkabı giymek ayakkabıya zarar verdiği gibi birçok hastalığı da tetikleyebilir. Islak ayakkabı koku yapıp ömrünü de kısaltabilecektir. Islak ayakkabı kesinlikle soba ya da kaloriferde kurutulmamalıdır.

 

Elektrikli ayakkabı kurutucuları:

Ayakkabıyı kurutmak için 12 – 20 TL arasında satılan elektrikli ayakkabı kurucu aletleri kullanabilirsiniz. Bu tür aletler ayakkabın içine sıcak hava üfleyerek kurutma istemi kullanmaktadır.

 

Islanan Ayakkabılar Nasıl Kurutulur:

Elektrikli aletlerin dışında ıslak ayakkabıyı kurutmak için: Islak ayakkabıyı bir sandalyenin ara tahtalarına ayakkabınızı asın ve kendi halinde kurumasını bekleyin. Eğer içi de ıslaksa gazete parçalarıyla içine tampon yapın. Bu işlemi 3-4 kez tekrarlayınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder