Mide Bulantısı Ve Kusma Tedavileri Nasıl Yapılır?

Mide Bulantısı Ve Kusma Tedavileri Nasıl Yapılır?

Mide bulantısı ve kusma rahatsızlıklarının alkolün vermiş olduğu rahatsızlık ile gastrit ya da hazımsızlık sorunlarının ve diğer sindirim sistemi sorunlarının vermiş olduğu nedenleri vardır.

Başka bir değiş ile mide bulantısı ve kusma durumlarının ortaya çıkmasında yol tutması, migren, hamilelikte karaciğer yanması hatta ve hatta yaşamsal tehlike içeren ateşlenmeler dahil olmak üzere birçok nedeni bulunmaktadır.

Fakat bazı durumlarda kişi ortada bir sebep görmeksizin bu rahatsızlıklara yani mide bulantısı ve kusma durumlarına yakalanabilir. İşte bu gibi durumlarda evde aldığınız önlemler yetersiz kalıyor ve durum devam ediyor ise vakit kaybetmeden bir uzmandan yardım almak şarttır.

Mide Bulantısı Ve Kusma Tedavileri

Bazı önem teşkil etmeyen mide bulantısı ve kusma durumlarında en iyi tedavi bitkisel tedavilerdir. Bu tedavilerin en başında da kulunç otu ile zencefil tedavileri en etkili yollar arasındadır. Bunların yanı sıra boz ot da oldukça etkili olmasına rağmen çoğu kişi boz otun kokusun hoş bulmadıkları için bu bitkiyi tercih etmezler hatta ve hatta bu bitkinin kokusunu dahi mide bulandırıcı bulabilirler.

Eğer sizde bitkisel çeşnileri tatsız bulanlardansanız o zaman direk olarak dilinizin hemen üzerine tentür damlalarından kullanabilirsiniz. Damla bazlı yani damla dozu ile alınabilecek ve mide bulantısı ve kusma sorunlarına iyi gelecek bitkiler arasında boz otu, su rezenesi, turunç, melek otu ya da su yoncası bitkileri bulunmaktadır.

Mide bulantısı ve kusma rahatsızlığına iyi gelen diğer bitkiler arasında da papatya, melisa ya da nane çayları etkili olan bitkilerdendir.

Eğer isterseniz en hızlı ve en basit yöntem olan karaağaç kökü ya da meyan kökü bitki tabletlerinden çiğneyip hemen midenizi yatıştırmanız mümkündür.

Unutmayın!
Özellikle baş ağrısı ile ya da baş ağrısından önce veya sonra gelen mide bulantıları kusmaya da eşlik ediyor ise hiç vakit kaybetmeden uzman bir yardım alın. Bu durum çok ciddi bir hastalığın işaretlerini veriyor olabilir. Ve bu durumun üzerine gitmeyip geçiştirmeniz ileride çok ciddi bir sorun ile baş etmenizde geç kalmanız anlamına gelebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder