Çift Kat Örgü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Çift Kat Örgü Nasıl Örülür? Resimli Anlatım

Bu projemizde çok değişik bir örgü modelini işleyeceğiz. Bu örgü modelimizde hem ön hem de arka taraflı örgüyü aynı anda işleyecek ve çift kat bir örgü modeli ortaya çıkartacağız. Başak bir değiş ile iki katlı örgüler öreceğiz.

Bu örgü modelini örmek için çift taraflı şişe ihtiyacımız var.

Çift Katlı Örgü

taraf 1Şişe ilmikleri geçirdikten sonra sadece ilmiklerin arka kısmına bu sırada yani ilk sırada örgü öreceğiz. İlk ilmiğin arkasını kavrayarak ters örgü yaptıktan sonra ikinci ilmiği sağ taraftaki şişe aşırın yani aktarın.

taraf 2Sonrasında sağ taraftaki şişe ip atıp yine sonraki ilmiği arka taraftan kavrayarak ters örgü yapın.

taraf 3Eğer isterseniz bir süre sonra şişleri örgüden çıkartıp ilmikleri çekebilir ve örgünüzü bir çantaya ya da farklı bir eşyaya çevirebilirsiniz.

Aynı şekilde tüm sırayı örerek ilk sırayı tamamlayın.

Bu örgü modelinde önemli olan sol taraftaki ilmikleri yani örmeniz gereken ilmikleri sağ taraftaki şiş ile arka taraftan kavrayıp ters örgüleri yapmaktır. Ayrıca dikkat etmeniz gereken bir diğer hususta şişe aşırdığınız ilmikten sonra mutlaka yine sağ taraftaki şişe yani örgü işleme şişine ipi aşırmak ya da aktarmaktır.

Anladığınız üzere çantayı tek seferde örmek ya da çok kalın kazaklar hazırlamak için birebir olan bir örgü tekniğidir çift taraflı örgü.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder