Uzun Plaj Elbisesi Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Uzun Plaj Elbisesi Nasıl Dikilir? Resimli Anlatım

Bu elbise çalışmamız özellikle deniz ya da havuz kenarlarında bikini ya da mayo üzerine giyilen bir elbise modelidir. Hazırlanışı oldukça kolay olan bu elbise ile bu yaz çok daha rahat edeceksiniz.

Gerekli Malzemeler
Yazlık beğendiğiniz bir kumaş, makas, toplu iğneler, kumaşın renginde saten kurdele ve elbette dikiş makinesi.

Uzun yaz elbisesi için gerekli olan kumaşın uzunluğu en az ayak bileklerinize gelmeli.

Uzun Yaz Elbisesi Dikimi

Uzun yaz elbisesi 1Kumaşı açın ve ortalayarak, arkanıza atın ve kollarınızın altından geçirip kumaşın iki tarafını da eşit bir şekilde birleştirin ve resimde gördüğünüz gibi tam birleşim yerini elleriniz ile kavrayın.

Uzun yaz elbisesi 2Kumaş ile aynı renkte olan saten kurdeleyi elleriniz ile kavradığınız kumaşın kesişme bölgelerini bağlayın. Mümkünse şık bir kelebek düğüm atın. Fakat kurdeleye aynı zamanda çok sıkı düğümlerde atmanız gerekiyor çünkü elbiseyi giymeye başladığınızda kurdelenin kesinlikle düğümünün bozulmaması gerekiyor.

Uzun yaz elbisesi 3Sonra kumaşın bir ucunu sağ eliniz diğer ucunu da sol eliniz ile tutup iç ya da dış kısma doğru bu şekilde çevriniz. Sıkı bir hale gelene dek kumaş parçalarını çevirmeye devam edin.

Uzun yaz elbisesi 4Daha sonra kumaş uçlarını sağlı sollu üst üste atın ve sanki zincir çekilmiş görünümü kazandırın.

Uzun yaz elbisesi 5Kumaş uçlarını boynunuza göre ayarlayın eğer çok sıkı olmuş ise biz zincir geri, çok bol olmuş ise bir zincir ileriye doğru atın.

Uzun yaz elbisesi 6Kumaş uçlarını boynunuzun arka tarafına atın ve rahat olabilecek şekilde kumaş uçlarını bağlamak sureti ile birleştirin.

Uzun yaz elbisesi 7Elbiseyi üzerinize sabitlediğinizden dolayı şimdi rahat bir şekilde ön tarafın ne kadar açık ya da kapalı olacağını rahat bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Toplu iğnelerinizi alın ve üzerinizde istediğiniz açıklığı belirleyip uzunluk boyunca ara ara toplu iğneler ile açıklık kısımlarını belirleyin.

Uzun yaz elbisesi 8Sıra dikiş makineniz ile elbisenin ön tarafını belirlediğiniz açıklı kısmını dikmeye geldi. Unutmayın sevgili hanımlar dikiş makinenizde ön kısmı dikmeye başlarken ve dikiş süresince toplu iğneleri yerinden çıkartmayı ihmal etmemelisiniz.

Video İle Anlatım (Konuşma Yok)

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder