İPUÇLARIM

Kışın Bilmeniz Gereken Pratik Bilgiler

Kışın Bilmeniz Gereken Pratik Bilgiler

Kış geldi, şimdi yaza nazaran daha dikkatli olmanın da zamanı da geldi. Yazın üzerimizde bıraktığı rahatlık ve rehavetten bir an önce kurtulmalıyız ve kışa bomba gibi hazırlanıp kışın yapabileceğimiz hataları yapmamayı öğrenmeliyiz. Bu yüzden her hanımın bilmesi gereken, kendisi ve sevdikleri içinde uygulaması gereken çok pratik ve günlük bilgileri kışın bilmeniz gereken pratik bilgiler makalesinde sunmak istiyoruz.

Sabah Kahvesini Abartmayın

Kış geldi sabah soğuk hadi bir fincan kahve hadi ikincisi hadi birde yol için içelim derken, bazen her sabah 3 fincan kahveyi bir anda içebiliyoruz. Evet, kahve faydalıdır ama kahve faydalı olduğu kadar, zararlıdır da. Fazla kahve kadın ve çocuklarda, erkeklere nazaran daha fazla etkilidir ve vücutta kalsiyum düşüklüğüne yol açar. Bu neden ile günde 2 fincan kahveyi geçmemekte yarar vardır.

Alerji Yüzünden Kışın Takı Keyfinden Mahrum Kalmayın

Yaz demek takıp takıştırmak demektir. Ama kış demek daha bir dikkatli olmak ve çok daha az takı takmak demektir. Çünkü yazın taktığımız takılar genelde yaza özel ve alerji yaratmayan takılardır. Fakat kış geldiği için genelde iş yerlerinde takı takmamız gerektiği için daha ağır ve metal ağırlıklı takılar takıyoruz. Ama bazı hanımlar kışın takı takma keyfinden kendilerini mahrum edebiliyorlar. O yüzden metal alerjisi olanlar bu zevkten kendilerini mahrum bırakmak yerine, metal takılarını kullanmadan önce, üzerlerine tırnak cilası sürüp kurumalarını bekleyip, daha sonra taksınlar. Hiçbir şekilde metal alerjisinin başlamadığını görecek ve sizde kışın takı takmanın keyfini çıkartacaksınız.

Kisin Bilmeniz Gereken Pratik Bilgiler

Meyve Ve Sebze Hijyenine Dikkat

Bu sıralar daha çok meyve tüketiyoruz değil mi? Ne kadar bol suda yıkarsanız yıkayın, asla meyve ve sebzeleriniz tam olarak yenebilir ve sağlıklı bir hal almayacak ve bir tehlike ihtimali kalacaktır. İşte bu yüzden ister sebze olsun ister meyve, muhakkak sadece suda yıkadım tamamdır demeyin. Öncelikle yemek istediğiniz meyve veya sebzelerinizi, sirkeli bir suda en az 10 dakika bekletin, daha sonra bol su ile tekrar durulayın, ancak ondan sonra yediğiniz gıdalardan emin olabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.