Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenir?

Tıraş makinesini oluşturan kıl haznesi ve tıraş üniteleri kullanıma bağlı olarak ölü deri, kıl ve toz ile dolup kirlenir. Satın aldığınız tıraş makinesinden uzun süre tam olarak performans almak istiyorsanız her kullanım sonrası mutlaka çok az bir zamanınızı ayırıp temizlemenizi öneriyorum.

Tıraş Makinesi Nasıl Temizlenmelidir ?

Günümüzde satın alabileceğiniz mevcut tıraş makineleri markasına ve tipine göre fırça veya su ile temizlenmektedir. En son çıkan, tıraş makinesi hususunda teknolojinin tüm imkanlarından yararlanan ürünler kendi kendini temizleme özelliğine sahiptir. (İyi hoş ama insanları tembelliğe alıştırıyor. Teknolojiyi bir tek bu sebepten dolayı sevmiyorum). Bu makinelerin ayrı bir temizleme haznesi bulunmaktadır. Kullandığınız tıraş makinesinin temizliğine başlamadan önce, varsa elinizde kullanım kılavuzunu okuyarak makine için yazılmış temizleme yöntemi hakkında bilgi edinin. Öyle bir seçeneğiniz yoksa standart temizleme talimatlarına uyarak temizleyeceksiniz.

  • Eğer ki tıraş makineniz su ile temizlenen bir yapıya sahip ise, temizlik öncesi cihazınızı kapatın ve tıraş başlığını açın. Elinizin dayanacağı kadar sıcak suyun altında tutarak temizlenmesine yardımcı olun. Kılları musluk altında temizleyin. Eğer ki tam olarak temizlemeyi başaramazsanız kullanmadığınız yumuşak kıllı diş fırçası veya makinenin kendine özel temizleme fırçasını kullanabilirsiniz. Tüm bunların sonunda makinenin fazla suyunu sallayarak akıtın.
  • Tıraş makinenizin gövdesine yapışmış kılları ve diğer pislikleri fırça yardımıyla rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
  • Varsa diğer başlıkları musluk altında fırça yardımıyla temizleyin. Bütün başlıkları ve tıraş ünitesini temizleyip yıkadıktan sonra açık bir şekilde kurumaya bırakabilirsiniz.
  • Tıraş makineniz su ile temizlemeye uygun bir yapıya sahip değilse bıçak kısmını çıkartarak veya açarak fırça ile temizlik yapabilirsiniz. Ayrıca yapabiliyorsanız yumuşak bir bez veya kağıt peçete yardımıyla silin.
  • Bu söylediklerimiz sakal ve saç şekillendirme cihazları için de geçerlidir. Aynı yöntemleri uygulayarak saç ve sakal şekillendirme cihazlarınızı da temizleyebilirsiniz.
  • Ayrıca tıraş makinesi üreticilerinin özel olarak ürettiği tıraş makinesi temizleme spreyini de kullanabilirsiniz. Bu spreyi büyük marketlerde, elektronik mağazalarda ve bazı kozmetik ürünleri satan dükkanlarda bulabilirsiniz.

Sakal Tıraşı Tavsiyesi

Yüzünüzde herhangi bir cilt problemi / tahriş (sivilce, kabarma vb…) yoksa tıraş bıçağı kullanarak sakalınızı kesmenizi tavsiye ediyoruz. Tıraş konusunda en iyi sonucu her zaman bıçaklar verir. Aynı verimi kesinlikle makineden alamazsınız. Tıraş sonrası tahrişi önlemek için tıraş sonrası losyonu kullanabilirsiniz fakat kolonya kullanımını tavsiye etmiyoruz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Omer dedi ki:

    merhaba, ben tıraş makine mi musluk’un altına da yıkayarak temizliyorum ve tıraş makinemin başı pas gibi kokuyor neden?

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder