Bitkilerle Ur Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle Ur Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bitkilerle ur tedavisi yöntemleri arasında belki de en zararsızı ve en kolayı bir avuç dolusu mersin yaprağını zeytinyağı ile birlikte kaynatıp sonrasında urların üzerine sürmektir. Ancak çok daha detaylı ve çok daha farklı bitkilerle tedavi yöntemleri de bulunmaktadır. İşte bu yüzden sizler için ur tedavisinde en çok faydalı ve en eski bitkisel tedavi yöntemlerini aşağıda bir araya getirdik.

Bitkilerle Ur Tedavisi Yöntemleri

1 / Yöntem; Bisilikum, zift, sığır iç yağı, çam sakızı ve birde bal mumunu çok iyi bir şekilde dövün ve bu malzemeleri yakı haline getirin. Daha sonra bu yakıyı urların üzerine dikkatli bir şekilde uygulayın ve bir süre bekletin.

2 / Yöntem; Urların üzerine konularak uygulanan bir diğer yöntemde pirinç lapası hazırlamaktır.

3 / Yöntem; Çalı dikeni bitkisini ince bir şekilde doğrayın ve lapa haline getirip urlu bölgeye uygulayın.

4 / Yöntem; Ya da isterseniz tavşan otu, katran köpüğü, günlük, safran, çemen, bal ve birde zeytinyağını bir araya getirip çok iyi bir şekilde karıştırın. Daha sonra karışımı merhem kıvamına getirin ve urların üzerine temiz bir tülbent ile bağlayın.

5 / Yöntem; Eğer zeytinyağını kaynatır ve urlu bölgeye düzenli olarak masaj yapabilir ve ur ağrılarını hafifletebilirsiniz.

6 / Yöntem; Kına, mersin yaprağı, kabak suyu, kişniş, sirke, kaya kuyruğu, yumurta akı, arpa unu ve bakla ununu bir araya getirip çok iyi bir şekilde karıştırın. Karıştırma işlemine karışım merhem haline gelene dek devam edin. Sonra ad urlu bölgelere merhem sürer gibi sürün.

7 / Yöntem; Eğer ur sulu bir haldeyse o zaman üzerine temiz ıspanak bağlayabilirsiniz.

8 / Yöntem; Eğer farklı bir lapa tedavisi isterseniz patlıcan tohumunu temiz su ile kaynatıp lapa elde edebilirsiniz. Sonrasında her zaman ki gibi lapayı urun üzerine koyun ve bir süre dinlenin.

9 / Yöntem; Tereyağı, hamur ve kınayı karıştırın ve krem haline gelene dek karıştırmaya devam edin. Malzeme krem halini aldıktan sonra urun üzerine bolca sürün.

10 / Yöntem; Semiz otu ve un karışımından lapa hazırlayıp urun büyümesini engelleyebilirsiniz.

11 / Yöntem; Urun üzerine keten tohumu koyarsanız ya da kırmızı pancar lapası uygularsanız ur tedavisine yardımcı olursunuz.

12 / Yöntem; Urun patlamasını istiyorsanız 10 gram kadar tere tohumu ile biraz da sabunu karıştırın ve bu şekilde kullanın.

Gördüğünüz gibi ur sorunu dahil birçok problemin ve hastalığın çözümü sadece bitkiler ile birlikte hazırlanan ilaçlar sayesinde yapılabilir. Sizde hangi bitkinin hangi rahatsızlığa iyi geldiğini detaylı bir şekilde öğrenmek isterseniz etkilerine göre şifalı bitkiler nelerdir 2 yazımıza bir göz atabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder