Tığ İle Çiçek Motifi Çıkartma (Küme İşleme)

Tığ İle Çiçek Motifi Çıkartma (Küme İşleme)

Bu şık çiçek motifi ileride sizlerle paylaşacağımız şapka işlemenin tamamlama süsüdür. Bu süsü işleyebilmek için 137 metrelik uygun olan bir yumak ile 2.75 mili metrelik işleme tığına ihtiyacınız var.

Bu çiçek motifini düzgün olarak işlemek için sadece küme işleme değil üçlü çift kroşe küme işleme tekniğini kolayca yapabiliyor olmanız lazım.

Bu yüzden bu zor çiçek işlemeye başlamadan önce isterseniz diğer çiçek motiflerimizi inceleyebilir ve önce bu kolay çiçek motiflerini işleyerek pratik yapabilirsiniz.

Tığ İle Çiçek Motifi Çıkartma

Adım Adım Anlatım
4 Sıra Çiçek Motifi İşleme: Bu işleme modelinde 6 yaprak 2 renk ile kombine edilmiştir.

Adım 1

tig ile cicek motifi cikartmaBir tane çiçek işlemek için 5 tane zincir çekin. Son zincire tığı kaydırın ve zincirleri yüzük haline getirin.

Adım 2
Çiçek işlemeyi işlerken 2 farklı renk kullanın.

tig ile cicek motifi cikartmaSıra 1: (Yeşil Renk) 1 zincir çekin, yüzüğün içerisine 12 tane tekli kroşe işleyin. Daha sonra ikinci zincire tığı kaydırın.

tig ile cicek motifi cikartmaSıra 2: (Yeşil Renk) 3 zincir çekin, 1 zincir atlayın ve sonraki zincire tığı kaydırın) sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edin.

Şimdi farklı bir renkte ipi tığ işine bağlayın.

tig ile cicek motifi cikartmaSıra 3: (Sarı Renk) Tığınızdan ilmeğin içerisine sarı renkteki ipi geçirin, (yaprağa tığı kaydırın, 6 zincir çekin, üçlü çift küme işleme yapın, 6 zincir çekin, aynı yaprağın içerisine tığı kaydırın) sıra sonuna kadar işlemeye devam edin.

tig ile cicek motifi cikartmaSıra 4: (Yeşil Renk) Üçüncü zincire doğru tığı kaydırın, 8 tane tekli kroşe işleyin, dördüncü zincire tığı kaydırın) sıra sonuna kadar işlemeye devam edin.

Şimdi her iki ipi de kesin ve çiçeğin arka tarafından ipleri iyice bağlayın.

Üçlü Çift Küme İşleme: Tığa ipi 3 defa sarın, tığı yaprağa geçirin, ipi yakalayın ve tığın üzerinden 3 defa ve ilk 2 ilmekten ipi çekin. Bunu 2 defa tekrar edin. Sonra ipi diğer tarafa atın, ipi kalan 3 ilmekten çekin.

Tığ İle Çiçek Motifi Çıkartma

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder