İPUÇLARIM

Hemoroid Doğal Yöntemler İle Nasıl Yok Edilir?

Hemoroid Doğal Yöntemler İle Nasıl Yok Edilir?

Basur adıyla da bilinen hemoroid hastalığı, rektal bölgedeki toplardamarların basınç sebebiyle genişlemesi ile ortaya çıkan bir hastalıktır. Bu hastalık uzman bir hekim tarafından fiziksel muayene ve göz muayenesiyle kolayca anlaşılabilmektedir. Tıbbi tedavinin yanında evde yapılabilecek bazı karışımlarla hastalığı yok edebilmek ve seyrini hafifletebilmek mümkündür. Bu amaçla kullanılabilecek en iyi doğal yöntemlerden biri şeftalidir. Şeftali ve şeftali çiçekleri, kabızlığın giderilmesinde etkili olduğu gibi, idrar yollarını temizleyici etki de göstermektedir. Bununla beraber basur memelerinin sebep olduğu acı ve ağrı gibi şikayetlerin hafifletilmesinde de oldukça etkili olmaktadır.

Hemoroide iyi gelen doğal yöntemler:

Hemoroid nasıl yok edilir sorusunun cevaplarından biri de papatyada saklıdır. Papatya çiçekleri suda kaynatılıp süzülür. Süzülen bu suyun hem içilmesi hem de basur sebebiyle meydana gelen yaraların üzerine sürülmesi gerekmektedir. Papatya suyunun mide ve bağırsak hareketlerini düzenleyici etkisi bulunmaktadır. Bunun yanında papatya, antiseptik bir özelliğe sahiptir ve yaraların iyileşmesinde oldukça etkili olmaktadır.

Hemoroid tedavisinde etkili olan diğer bir doğal yöntem ise maydanoz ve zeytinyağıdır. Yarım çay bardağı zeytinyağının içerisine yarım demet maydanoz konulur ve birkaç dakika boyunca ateşte kavrulur. Karışım ılındıktan sonra steril bir gazlı bez yardımıyla basur üzerine sürülür ve yaklaşık 1 saat boyunca bekletilir. Maydanozlu ve zeytinyağlı bu karışım, haftada iki kez uygulandığı takdirde hastalığın seyrinde büyük bir gerileme gözlemlenmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.