Şiş İle Sonsuzluk Atkısı Nasıl Örülür? Seviye: Başlangıç

Şiş İle Sonsuzluk Atkısı Nasıl Örülür? Seviye: Başlangıç

Kullanılan yün iplik 85 gram ve 153 metredir. Bu proje için bu ölçüde 1,5 yumak kullanılmıştır. Yün kalınlığı orta kalınlıkta ya da kalın yünler kullanılabilir. Kullanılan şiş misinalı şiştir. Bu atkı modelinde 6 ve katları ile ilmek dizimi göz önünde bulundurulmalıdır.

Sonsuzluk Atkısı

Adım 1: Atkınızı istediğiniz kalınlıkta ya da uzunlukta yapabilirsiniz fakat mutlaka 6 ve katları + 2 ilmek ile örülmesi gereken bir atkı modelidir. Bu atkı modelinde kullanılan ilmik sayısı ise 32 + 2’dir.

Adım 2

sonsuzluk atkisi orgu 1Sıra 1: 2 ters, 4 düz ve 2 ters olarak tüm sırayı örün. (Düz tarafı)

sonsuzluk atkisi orgu 2Sıra 2: Bir tane ilmek atlayın ve 1 düz, 4 ters ve 2 düz olarak sıra sonuna kadar örün. (Ters tarafı)

sonsuzluk atkisi orgu 3Sıra 3: Bir tane ilmek atlayın ve 1 ters, 4 düz ve 2 ters olarak sırayı aynı şekilde örün.

sonsuzluk atkisi orgu 4Sıra 4: Sıra dört ikinci sıranın tekrarı.

sonsuzluk atkisi orgu 5Sıra 5: Bir tane ilmek atlayın ve 1 ters ördükten sonra sonraki ilmeğe çengelli iğne takarak işaretleyin ve örmeden ve örmeden şişten çıkartın. Sonra bir tane düz örün ve çengelli iğneye taktığınız ilmeği geri sol şişe takın. Sonraki ilmeği örün ve yine sonraki ilmeğe çengelli iğne takarak işaretleyin ve örmeden ve örmeden şişten çıkartın ve bu sefer ilmeği çengelli iğne ile örgü işinin arka tarafına atın. Sonra 1 tane düz örün, çengelli iğneye taktığınız ilmeği geri sol şişe takın ve 1 tane düz örün. Daha sonra 2 tane ters olarak örün.

Aynı şekilde tüm sırayı aynı adımlarla örmeye devam edin.

Bundan sonra modeli ikinci sıradan başlayarak 120 cm olana kadar örmeye devam edin. Fakat 120 cm sonrasında daha fazla örmeyin.

Adım 3: Artık ilmekleri kapayıp sonsuzluk atkınızı ister tığ ile isterseniz de dikerek kapatabilirsiniz. İğne ile diktiğinizde elbette çok sağlam olacaktır ama her el işinde olduğu gibi tığ ile kapatıp ipin ucunu örgü işine saklamanız ve düğümlemeniz en sağlam sonuca ulaşmanızı sağlayacaktır.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder