İPUÇLARIM

Yeni Yıl Dekorasyonu Fikirleri, 4 Farklı Süs Yapımı

Yeni Yıl Dekorasyonu Fikirleri, 4 Farklı Süs Yapımı

Yeni yıla daha da yaklaştığımız bu günlerde sadece yılbaşı ağacı süsü değil yılbaşı ev dekorasyonu üzerinde de durmak istedik.

Gerekli Malzemeler
Şapka oda dekorasyonu için strafor silindir, beyaz yün iplik, suya eklenebilen tutkal, siyah kalın kurdele, şeffaf streç, toplu iğneler, kozalaklar, metalik sprey boya, sim, koli bandı, kırmızı guaj boya, kalın bir fırça, karton, kalem, ponpona ihtiyacınız var.

Yukarıdaki malzemeler 4 farklı yılbaşı ev dekorasyonu için gerekli olan malzemelerdir.

Şapka Süsü Yapımı

yeni yil dekorasyon 1Silindir straforun üzerine birkaç kat şeffaf streçi sarın. Daha sonra strafor silindirin üzerine aralıklar ile boydan boya belli aralıklar ile toplu iğneleri saplayın.

yeni yil dekorasyon 2Sonra Geniş bir kâsenin içerisine 5-6 metre kadar yün ipi kesin ve içerisine su ile tutkal ekleyip ipin tutkala iyice yapışmasını sağlayın.

yeni yil dekorasyon 3Daha sonra beyaz yün ipi toplu iğnelerden aşağıya ve yukarıya geçirerek tün strafor silindiri aşağıdan yukarıya kadar tamamen sararak kaplayın. İsterseniz 1 değil 2 tane silindir straforu iç içe geçirip çok daha büyük bir süs hazırlayabilirsiniz.

yeni yil dekorasyon 4Şimdi yapmanız gereken tek şey iğneleri teker teker çıkardıktan sonra yavaşça straforu iplerden çekmektir.

yeni yil dekorasyon 5Tabi isterseniz bu şekilde sade kullanmak yerine istediğiniz boncukları yılbaşı süsüne yapıştırabilir ve çok daha zengin bir hale getirebilirsiniz.

yeni yil dekorasyon 6İkinci yeni yıl ev dekorasyon süsü için istediğiniz kozalak bulmanız gerekiyor.

yeni yil dekorasyon 7Daha sonra eldiven giyerek kozalakları sprey boyalar ile boyayın.

yeni yil dekorasyon 8Sonrasında boya henüz kurumadan bolca simi kozalağın üzerinden her noktasına gelecek şekilde dökün.

yeni yil dekorasyon 9Üçüncü dekorasyon süs ise çeşitli şekerlemeleri ya da süsleri koyabileceğiniz dantel kâseleri. Bunun için önce evde bulunan eski ve kullanılmayan danteli alın ve dantelin genişliğinde bir kâsenin üzerine şeffaf streç sarıp daha önce hazırladığınız sulu tutkalın içerisinde danteli iyice ıslatın.

yeni yil dekorasyon 10Danteli iyice sıkın ve kâsenin arka kısmına serip iyice kuruması için güneşe bırakın.

yeni yil dekorasyon 11 yeni yil dekorasyon 12Daha sonra dikkatli bir şekilde danteli kâsenin arka tarafından çıkartın.

yeni yil dekorasyon 13Dördüncü yılbaşı modelini hazırlamak için ilk modeldeki strafor bir silindirin alt kısmına bant çekin.

yeni yil dekorasyon 14Kalın fırça ile kırmızı guaj boya ile silindiri bant yapıştırdığınız yere kadar boyayın.

yeni yil dekorasyon 15Sonra boya kurumadan silindirin üzerine kırmızı simleri boca edin.

yeni yil dekorasyon 16Boya kuruduktan sonra bu sefer daha önce alt kısma yapıştırmış olduğunuz bandı çıkartın.

yeni yil dekorasyon 17Bandı çıkarttıktan sonra beyaz guaj boya ile alt kısmı boyayıp daha önceki gibi boya kurumadan bu sefer metalik simleri boyalı kısma boca edin.

yeni yil dekorasyon 18Sonra boyaların tamamen kuruduğundan emin olun. Siyah kalın kurdeleyi kullanarak kurdeleden simli bir toka geçirin. Eğer simli bir toka yok ise kartonu toka şeklinde çizin, maket bıçağı ile toka modelini kartondan kesin ve karton tokanın üzerini metalik bir sprey ya da guaj boya ile boyayıp üzerine de sim dökün.

yeni yil dekorasyon 19Hazırladığınız kemeri silindirin ortasına koyun ve iki uç kısmı siyah başlı bir toplu iğne ile strafora tutturun.

yeni yil dekorasyon 20Ve süs tamamlamak için bu defa silindirin tam üstüne şık bir ponpon yapıştırın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.