İPUÇLARIM

Saksı Çiçeklerindeki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Saksı Çiçeklerindeki Böcekler Nasıl Yok Edilir?

Saksı çiçeği yetiştirmek, bu konuda az çok ilgisi bulunan herkes tarafından sevilerek yapılan bir iştir. Saksıda yetiştirilecek olan çiçeklerin güzel görüntüleri ve güzel kokuları, evin çehresini değiştirecek özelliklere sahip olacaktır. Saksı çiçeklerinin en büyük problemi ise, böcek oluşumu olarak bilinmektedir. Saksı çiçeklerindeki böcekler, en etkili olarak ilaçlarla yok edilebilirler. Kimyasal ilaçlarla yok edilecek böcekler, çiçeklerinize zarar veremeyecektir. Fakat bu durumun sağlayacağı bir dezavantaj bulunmaktadır. İlaçla toprağa müdahale etmek, organik tarım anlayışına ters düşmektedir.

Saksı Çiçeklerindeki Sinekler Nasıl Yok Edilir?

Yıllar boyunca bu işlerle uğraşan kişiler tarafından geliştirilen bazı doğal yöntemler de bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi, sigara izmaritlerinin kullanımını içermektedir. Kimyasal ilaçlar kadar zararlı olmayan bu yöntemde, pet şişede biriktirilecek sigara izmaritlerinin üstüne bir miktar su dökülür. Su birkaç gün bekletildikten sonra az miktar olarak çiçeğin toprağına dökülür.

Saksı Çiçeklerindeki Solucanlar Nasıl Yok Edilir?

Solucanların toprağa bir zararı bulunmaz. Yine de yok etmek istediğinizde, meyve ve sebze kurularını iyice ezilmiş bir şekilde toprağa gömmeniz, solucanların yok edilmesi için yeterli olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Shanti dedi ki:

    Teşekkür ederim

  2. harç teknesi dedi ki:

    Çok güzel paylaşım teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.