Pastırma Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Pastırma Nasıl Muhafaza Edilir, Nasıl Saklanır?

Pastırma yurdumuzda en çok tercih edilen ve en çok severek tüketilen et ürünleri arasındadır. Pastırmanın fiyatı yüksek olsa dahi pastırmayı hem kahvaltı da hem de yemeklerde kullanırız.

Bu sebeplerden dolayı da pastırmanın mutlaka en uygun ve en doğru şartlarda muhafaza edilmesi gerekmektedir. Pastırmayı saklamaya karar verdiğinizde mutlak suretle belli koşullara da çok dikkat etmeniz gerekir.

Pastırma Nasıl Muhafaza Edilir?

Pastırma istenirse paket halinde alınabilir istenirse de gram olarak da tartılarak alınabilir. Paket olarak almış olduğunuz pastırmaların paketini açmadığınız takdirde bu pastırmaları en son kullanma tarihine kadar kullanmanız mümkündür.

Paketsiz bir şekilde almış olduğunuz pastırmaların kullanma ömürleri çok daha kısadır. Paketli olmayan pastırmaları aldığınız zaman muhakkak pastırmanın üretim tarihini satıcıya sormanız gerekir. Unutmayın paket olarak satılan pastırmalar genellikle oldukça dayanıklı paketlerin içine konulmaktadır.

Paketsiz olarak satılan pastırmalar ise genellikle karton zemin üzerine folyoya sarılmış bir halde satılmaktadır. Karton ile folyo genellikle dayanıksız olduklarından dolayı pastırmanın saklama yerinin kendiniz evde değiştirebilirsiniz. Özellikle pastırma aldığınızda hem saklama hem de dayanma koşullarını göz önünde bulundurmalısınız.

Pastırmayı taze bir şekilde tüketebilmek için bir ya da iki günlük tüketilebilecek miktarları paketsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Paketsiz olarak almış olduğunuz pastırmaları ilk önce karton kutusundan çıkartın ve eğer mümkün ise pastırmalar birbirine değmeyecek bir şekilde temiz bir kutunun içerisinde muhafaza ediniz. Kutu içerisinden pastırmaları tek tek ayırarak diğer temiz bir kutuya koymalısınız.

Aksi halde pastırmalar iyice yapışacak ve kutudan çıkarılmaya çalışıldığında da hemen kopacaktır. Pastırmayı aldıktan sonra eğer isterseniz buzdolabı ya da soğutucuya koyarak da saklama işlemini uygulayabilirsiniz. Paketli bir şekilde almış olduğunuz pastırmaları da paketini açtıktan hemen sonra dilim dilim almak sureti ile tekrar pakete koymalısınız.

Bu sayede pastırmaların birbirine yapışmasını da engellemiş olursunuz. Almış olduğunuz pastırmaları sadece birkaç gün içerisinde tüketecekseniz bu sayede kopma ve tat kaybını da en aza indirmiş olacak ayrıca da pastırmayı en iyi bir şekilde muhafaza etmiş olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder