Potpuriden Süsleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Potpuriden Süsleme Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Potpuriden süsleme diyoruz ama aslında potpurileri daha şık bir hale getirip bu özel ve güzel kokuları istersek dolabımızın içerisine istersek, istersek kapı kenarlarına, istersek de sevdiğimiz dostlarımıza şık birer hediye olarak hazırlayabiliriz.

Gerekli Malzemeler
Potpuri süsü hazırlayabilmek için öncelikle hazır potpurilere ihtiyacınız var. Sonrasında şeffaf süs küresi, makas, plastik ağ, maket bıçağı, saç lastiği, kurdele, kuvvetli bir yapıştırıcı ve istediğiniz süsleme malzemelerine ihtiyacınız var.

Potpuriden Süsleme

Potpuri 1Şeffaf plastik süsleme küresi ya da topunun üzerini istediğiniz süsleme malzemeleri ile dilediğiniz gibi süsleyin.

Potpuri 2Daha sonra çok dikkatli bir şekilde maket bıçağı ile plastik süsleme topunun üzerinde 10 ila 20 adet çizik açın. Bu işlemi 18 yaşından küçük okuyucularımız yanlarında yetişkin bir aile bireyi olmadan kesinlikle yapmasınlar. Hatta anne ya da babalarından bu işlemi yapmalarını istesinler.

Potpuri 3Sonrasında süslemiş olduğunuz şeffaf plastik topun üst kapağını dikkatli bir şekilde çıkartın ve topun içerisini tamamen potpuriler ile doldurun.

Eğer evde olan potpuriler topun içerisinde geçemeyecek kadar büyük ise elleriniz ile parçalara ayırıp topun içerisine potpurileri sığdırabilirsiniz.

Potpuri 4Plastik ağı şeffaf plastik ve potpuri ile dolu olan topun ölçüsüne göre kesin ve plastik ağ ile potpuri dolu topu kaplayın ve üzerine saç bandını birkaç defa dolayın.

Potpuri 5Sonrasında saç lastiğinin görüntüsünü kapatmak için saç lastiğinin üzerine kurdele ile şık bir kelebek düğüm atın.

Potpuri 6Daha sonra uzun bir parça kurdele kesin ve şeffaf plastik ağ ile kapladığınız içi potpuri dolu olan topun üzerindeki metal halkaya bağlayın.

Hazırladığınız potpuri dolu bu süslemeyi daha da şık bir hale getirmek için ağız istediğiniz bölgelerine farklı süsler, taşlar ve boncuklar asabilir ya da yapıştırabilirsiniz.

İsterseniz beyaz plastik ağ terine farklı renkte hatta birkaç ağ üst üste ve farklı renklerde de kullanarak potpuri süsünüzü daha cazip bir hale getirebilirsiniz. Ya da süsün üzerine kendi ya da hediye etmek istediğiniz kişinin baş harfini ya da ismini yazıp kişiye özel bir hale getirebilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder