Yün İplikten Valentine Çelenk Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Yün İplikten Valentine Çelenk Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Eğer evde bir yerlerde bir sürü artık yün ipliğiniz var ise bu artık yün iplikleri sakın atmayın. Çünkü bu artık dediğiniz iplikler ile hem ev dekorunuza bir yenilik ve şıklık kazandıracak hem de sevdiklerinize armağan edebileceğiniz bir ev yapımı çelenk hazırlayacağız.

Gerekli Malzemeler

Bu güzel projemiz için makas, artık yün iplikler, sıcak uhu ya da kuvvetli bir yapıştırıcı, süsler ve strafordan bir yuvarlak çelenk iskeletine ihtiyacımız var.

Eğer strafordan çelenk iskeletini bulamıyorsanız evdeki kâğıt tabaklardan çelenk iskeletinin de nasıl oluştuğunu adım adım anlatan yün iplikten süs çelengi nasıl yapılır? isimli makalemize bir göz atmanız yeterli olacaktır.

Bu projemizde özellikle pembe ağırlıklı ve hatta pembenin tonlarında ve pembe yumağın farklı türlerinde iplikler olması çok daha iyi olacaktır.

Ayrıca pembe renge zıt olan bir iplik rengi ile pembeleri birbirinden ayırıp çok daha dikkat çeken bir çelenk hazırlayabilirsiniz.

Yün İplikten Valentine Çelenk Hazırlığı

celenk 2

İlk yumaktan birkaç metre ip kesin ve ipin bir ucunu çelenk iskeletine yapıştırıp bu birkaç metre ipliği iskelete birbirine yan yana bir şekilde sarın.

Eğer sıcak uhu kullanıyorsanız bir büyük damla kadar kullanın en başta ve damla eni kadar ipi sarıp yeniden bir damla daha yapıştırıcı sürüp sarmaya devam edin.

celenk 3Aynı şekilde ve pembenin değişik tonlarını ve farklı iplik türlerini kullanarak tüm çelenk iskeletini güzel bir şekilde sarın.

Çelenk iskeletini yün iplik ile sarmayı isterseniz yine yün iplikten süs çelengi nasıl yapılır makalemizden öğrenebilirsiniz.

celenk 4Tüm çelenk iskeletini sardıktan sonra artık işin eğlenceli olan kısmı başlıyor isterseniz düğmeleri, isterseniz dantelleri hatta ve hatta isterseniz de tığ ile ördüğünüz kalp ya da çiçek modellerini valentine çelenginizi süslemek için kullanabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder