İPUÇLARIM

6 Aylık Bebeğe Neler Yedirilir ?

6 Aylık Bebeğe Neler Yedirilir ?

Anne sütü 6. ayın sonlarına doğru artık tek başına yeterli olmaz. Bu dönemden sonra bebeğinize katı besinler vermeye başlamalısınız ve ek besin takviyesinde yavaş & dikkatli ilerlemek gereklidir.

Bazı besinler bebeklerde alerjik reaksiyon ortaya çıkartır. Bundan dolayı katı besin vermeye hemen geçiş yapmamalı, aynı gün içerisinde farklı besinler vermemelisiniz. Ayrıca vereceğiniz ek gıdaların miktarını her gün az az artırmalısınız. Bebeğiniz için en faydalı ilk besin sebze püresi olup çok fazla sebzeyi karıştırmadan hazırlayın. Bir günde sadece 2 farklı sebze tercihinde bulunun.

Sebze püresi haricinde bebek maması denildiğinde herkesin ilk aklına gelen şüphesiz muhallebi. Tam tahıllı olanları sindirim için oldukça faydalı olup, öğün başı 3 çorba kaşığı muhallebiyi (toplamda 3 öğün, 9 çorba kaşığı) verebilirsiniz. Ayrıca meyve püreli yoğurtlarda bebeklerin sevdiği gıdaların arasında gelip oldukça faydalıdırlar. Özellikle ev yapımı yoğurt ile hazırlanan meyveli yoğurt güvenli ve yararlıdır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.