İPUÇLARIM

Plastik Şişelerden Meyve Kutusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Plastik Şişelerden Meyve Kutusu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Plastik şişelerden o kadar çok şey yapılabilir ki bunların hepsini anlatmaya sayfalar yetmez. Ama biz her zaman ki gibi en kolay olanlardan başlayacak ve zaman ilerledikçe zor olanlara doğru devam edeceğiz.

Bu projemizin sonunda elde edeceğiniz şirin ve şık meyve kutusunu çocuklarınızın elinden alamayacaksınız.

Siseden kutu yapimi 2

Gerekli Malzemeler
İhtiyacınız olan malzemeler makas, 2 adet aynı ölçüde kesilmiş plastik şişe altı, sprey boyası, fermuar, tutkal, yeşil ince süs kâğıdı ve küçük bir parça mantar levha.

Plastik Şişelerden Meyve Kutusu Hazırlanışı

Siseden kutu yapimi 3

İlk önce plastik şişe altlarının her ikisini de sprey boya ile boyayın.

Siseden kutu yapimi 4Boyadığınız plastik şişeler iyice kuruduktan sonra her ikisini de aynı ölçülerde olması için makas ile keserek düzeltin.

Siseden kutu yapimi 5Eğer fermuar şişelerin ağız kısmından büyük ise şişe üzerinde fermuarın boyunu şişenin ağzına tam gelecek şekilde ölçün ve sonrasında makas ile kesin. Ölçümü kolaylaştırmak için isterseniz fermuarı ölçerken şişe ağzına fermuarı mandal yardımı ile tutturup ölçerken netliği sağlayabilirsiniz.

Siseden kutu yapimi 6Fermuarın boyunu şişe ağzına göre tam olarak ölçtükten sonra fermuarı açın ve bir tarafını tutkal ile şişenin ağzına yapıştırın.

Siseden kutu yapimi 7Yapıştırdığınız fermuarın bir tarafı iyice kutuya yapıştıktan sonra diğer tarafını da diğer kutunun ağzına yapıştırın.

Siseden kutu yapimi 8Mantar levhasının üzerine kalın bir dal resmi çizin ve mantar levhayı makasınız ile çizdiğiniz şekilden kesin.

Siseden kutu yapimi 9Meyve kutusunun üst tarafını süslemek için yeşil süs kâğıdına 2 tane yaprak ve bir tane çok kenarlı yıldız şeklini çizin. Veya istediğiniz herhangi birkaç süs motifini çizin ve kesin.

Siseden kutu yapimi 10Motifleri yani yeşil kâğıda çizip kestiğiniz şekilleri tutkal ile kutunun üzerine yapıştırın.

Siseden kutu yapimi 11Ve daha sonra kalın bir dal şeklini verip kestiğiniz mantar parçasını da kutunun ve yeşil şekillerin en tepesine yerleştirin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.