İPUÇLARIM

Evde Saksı Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Evde Saksı Dekorasyonu Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım

Eğer çiçekleri seviyorsanız ve evde bir sürü çiçeğiniz var ise bir sürü saksı da var demektir. Ya da yeni çiçekler almak istiyorsunuz ve yeni saksılar da hiç fena olmaz diyorsunuz.

Normal, sade ve tek düze görünen saksıları alacağız ve yeniden dekore edeceğiz. Veya yeni sade saksıları salonumuzun başköşesine koyabileceğimiz şık bir hale getireceğiz.

Gerekli Malzemeler
Kilden sade saksılar, akrilik boyalar ve fırçalar, hazır sıva, spatula, sünger, plastik eldiven, süs malzemeleri özellikle cam görünümlü renkli boncuklar, kâğıt havlu ve güçlü bir yapıştırıcı ya da şeffaf tutkal.

Eğer saksılarınızı eni aldıysanız altlarından su akışı için gerekli olan deliğin bulunduğundan emin olun. Yapıştırıcıyı seçerken de mutlaka suya dayanıklı olan bir yapıştırıcıyı tercih edin.

Evde Saksı Dekorasyonu

saksi dekor 1Saksılarınızın hem içini hem dışını boyayın. Boyadıktan sonra kurumaları için serin bir yerde gerektiği kadar bekletin. Genelde boyaların üzerinde kuruması için bekletme süresi yazar ama böyle bir bilgi yazmıyorsa en azından 12 saat kadar dokunmayın.

saksi dekor 2Sonra bir damla yapıştırıcıyı saksıya sürüp üzerine istediğiniz süs malzemesini yapıştırın.

Aynı işlemi tüm saksının dekorasyonu bitene dek devam edin.

saksi dekor 3Süsleri ekledikten sonra ve tamamen yapıştıklarından emin olduktan sonra yani yapıştırıcının kuruduğundan emin olunca tüm saksınızın süsler arasındaki boşluğunu sıva ile kaplayın.

saksi dekor 4Süslerin üzerine gelen sıvayı sünger ile yavaşça silin. Sonrasında eğer var ise şeffaf tutkalı tüm süslerinizin üzerine sürerek süslerin sağlamlığını garantileyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.