Çekmece Organizer Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Çekmece Organizer Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Karışık çekmeceler, asla üstesinden gelinemeyen malzeme karmaşası mı var? Sorun değil, bu günkü projemizde karışık ya da asla düzenlenemeyen çekmecelerinizi evde para harcamadan nasıl düzenli bir hale getireceğinizi anlatacağız.

Bu tür çekmecelerin üstesinden sadece çekemce organizer ürünleri gelir. Fakat bu ürünler piyasada oldukça pahalı ürünlerdir. Bu yüzden bir kendi çekmece organizer ürünümüzü kendimiz yapacağız.

Gerekli Malzemeler
Evde bulabildiğiniz boş gıda kutuları, gevrek kutuları ya da bisküvi kutuları olabilir, renkli dekorasyon kâğıtları, çift taraflı bant, makas ya da maket bıçağı, cetvel ve kalem.

Çekmece Organizer Yapımı

cekmece duzenleyici 1

Düzenlemek istediğiniz ve organizeri hazırlamak istediğiniz çekmeyi dışarıya çıkarıp masaya koyun. Daha sonra evde ayarladığınız boş kutuları tek tek ve istediğiniz şekillerde çekmecenin içine yerleştirin.

Yukarıda gördüğünüz uzun çekmece için 11 tane karton kutu gerekli oluyor.

cekmece duzenleyici 2Kutular çekmecenin içindeyken kutuların ve çekmecenin boyunu kutuların üzerini çizerek belirtin.

cekmece duzenleyici 3Kutuları işaretledikten sonra kutuları işaretli olan bölgeden maket bıçağı ya da makas ile kesin. Bu noktada her bir kutuyu tek tek kesip, kestiğiniz kutuları teker teker yerine koymanız kutuların yerini yani nasıl çekmeye dizildiklerini unutmamanız açısından önemlidir.

cekmece duzenleyici 4Sıra kutuları kaplamaya geldi. İsterseniz her kutuyu aynı renkte isterseniz farklı renklerde kâğıtlar ile kaplayarak kendi tarzınızı yansıtabilirsiniz. Bunun için kutuların alt ve yan taraflarını ölçün ve bu ölçülere uygun olan kâğıtları kesin. Kâğıtları yapıştırma işlemini çift taraflı bant ile çok daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

cekmece duzenleyici 5Daha sonra kutunun içine aynı kaplama kâğıdından koyup dışarıda kalan kısımları katlayarak yapıştırın. Bu sayede hem kutuların içi şık görünecek hem de tepede yani yanlarda üst taraflarda kalan aşıl kısımlarda kapanmış olacak.

Bu arada açıkta kalan ya da birleşme yerlerinin belli olduğu kısımları daha geniş bir kaplama kâğıdı kullanarak kaplayabilirsiniz.

Artık çekmece düzenleyiciniz hazır. İster makyaj malzemesi isterseniz de kırtasiye malzemelerini hatta dikiş, nakış ve örgü malzemeleriniz için bu çekmece düzenleyicilerden evde kendiniz rahatça hazırlayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder