Zincifre Modeli Düğmeli Atkı Nasıl Örülür?

Zincifre Modeli Düğmeli Atkı Nasıl Örülür?

Bu atkı modelini örebilmeniz için makas, büyük ucu küt iğne, 2 tane şık büyük düğme, kalın yün ipi ve 9 mili metre ya da 8 mili metre yün örgü şişlerine ihtiyacınız var.

Seçmiş olduğunuz düğmelerin gereğinden küçük ya da büyük olmamasına dikkat edin.
Bu atkı modelimiz özellikle yeni örgü örmeye başlayanlar ya da ilk defa lastik örgü modelini uygulayacaklar için harika bir pratik yapma fırsatı olacak.

Zincifre Modeli Düğmeli Atkı

atki orgu 1Başlangıç olarak başlama düğümünü şişe atıyoruz ve bu başlangıç düğümü aynı zamanda 1 ilmek yerine geçiyor. Bu başlangıç düğümü ile birlikte toplamda 16 tane başlama ilmeğini şişe dizin.

Bu ilmekleri şişe dizerken kesinlikle dar bir şekilde dizmeyin bırakın bol ve rahat bir şekilde ilmekler şişte kalsın.

atki orgu 2Sıra 1: İlk sıraya ilk ilmeği düz olarak örerek başlayın. Sonra sağ taraftaki şişe ip atın ve sonraki iki ilmeği birlikte düz olarak örün. Sonrasında aynı şekilde yeniden sağ taraftaki şişe ip atın sonraki 2 ilmeği birlikte düz olarak örün.

Birinci sırayı aynı adımları takip ederek örmeye devam edin.

atki orgu 3Sıra 2: İkinci sıraya başlarken ilk ilmeği ters olarak örerek başlayın. Sonra sağ taraftaki şişe ip atın ve sonraki iki ilmeği birlikte ters olarak örün. Sonra yeniden ipi sağ taraftaki şişe atın ve sonraki 2 ilmeği birlikte ters olarak örün.

İkinci sırayı aynı adımları takip ederek örmeye devam edin.

atki orgu 4Birinci ve ikinci sıra tamamlandığı zaman elde etmiş olduğunuz örgü işinin görüntüsü yukarıdaki gibi olmalıdır.

Birinci sıra atkınızın düz tarafıdır ve ikinci sıra da atkınızın ters tarafıdır. Bu atkıyı aynı adımları yani bir ve ikinci sırayı tekrar ederek istediğiniz uzunluğa gelene kadar örmeye devam edebilirsiniz.

atki orgu 5Fakat modelde görmüş olduğunuz atkının genişliği 15 cm uzunluğu ise 106 cm’dir. Atkınız istediğiniz uzunluğa geldiğinde bir tarafının alt kısmına karşılıklı 2 tane şık düğme dikmeyi ihmal etmeyin.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder