Evde Hazırlanan Kolay Yeni Yıl Kurabiyesi Pişirme Yok!

Evde Hazırlanan Kolay Yeni Yıl Kurabiyesi Pişirme Yok!

Yeni yılda sadece hindi ya da güzel yemekler yetmez. Yeni yıl gecesinin en güzel yanlarından biri de yeni yıl kurabiyeleridir.

Ama her zaman herkesin bu kurabiyeleri hazırlamak için yeteri kadar zamanı olmaz. Çünkü yeni yıl kurabiyeleri diğer kurabiyeler gibi olmamalı çok farklı ve çok eğlenceli görünmeliler.

O zaman sevgili hanımlar sadece birkaç dakikanızı ayırarak hazırlayacağınız ve özellikle çocuklarınızın dayanamayacağı bu lezzetli kurabiyenin nasıl hazırlandığını görelim.

yeni yil kurabiyesi 1Gerekli Malzemeler
Adı üstünde hazır kurabiye yani çocuklarınızın en sevdiği oreo ya da kremalı bisküvilerden, tuzlu çubuk kraker, m&m’s çikolataları, beyaz çikolatalar, ince ve kalın pasta süsü şekerlemeleri ile bu lezzetli kurabiyeyi hazırlayabileceksiniz.

Pişirmeye Gerek Olmayan Hazır Kurabiye

yeni yil kurabiyesi 2Genişçe cam bir kâsenin içine oreo ya da kremalı bisküvileri kırın.

yeni yil kurabiyesi 3Daha sonra tuzlu çubukları oreo bisküvilerin üzerine kırın.

yeni yil kurabiyesi 4En üste de m&m’s şekerlemeleri döküp tahta bir kaşık ile hepsini iyice karıştırın.

yeni yil kurabiyesi 5Sonra iyice karıştırdığınız malzemeleri yağlı kâğıt serdiğiniz tepsinin üzerine döküp elleriniz ile iyice yayın.

yeni yil kurabiyesi 6Daha sonra beyaz çikolataları cam bir kâseye koyup mikro dalgada eriyene dek ısıtın.

yeni yil kurabiyesi 7Beyaz çikolata iyice eridikten sonra iyice karıştırın ve soğumasını beklemeden hemen malzemelerin üzerine iyice yayarak beyaz çikolatayı dökün.

yeni yil kurabiyesi 8Beyaz çikolatayı döküp malzemelerin üzerine yaydıktan sonra bu sefer ilk önce m&m’s şekerlemeleri sonra ince çikolata süsünü daha sonra ise kalın çikolata süsünü beyaz çikolatanın üzerine serpin. Tüm malzemeleri beyaz çikolatanın üzerine serptikten sonra beyaz çikolatanın iyice kuruması için en 20 dakika kadar bekleyin.

yeni yil kurabiyesi 9İyice beyaz çikolatanın kuruduğundan emin olduktan sonra bu sefer kalıp haline gelmiş olan dev kurabiye parçasını küçüklü büyüklü parçalara kırarak ayırın.

Gördüğünüz üzere kurabiyeleriniz hazır bile! Bu kurabiyeleri tatlı ve tuzlu karışımı ile beyaz çikolata kuralına uyarak çocuklarınızın sevdiği farklı marka ve şekerlemeler ile de hazırlayabilirsiniz. Önemli olan bisküvilerin kremalı olması, mutlaka tuzlu kraker kullanılması ve üst kat olarak da beyaz çikolatanın seçilmesidir.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder