İPUÇLARIM

Evde Deri Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Evde Deri Bileklik Nasıl Hazırlanır? Resimli Anlatım

Çok basit bir şekilde hazırlayacak ve çok şık bir şekilde üzerinizde taşıyacaksınız. Hazırlığı kolay ve neredeyse sudan ucuz olan bu projeyi ister kendiniz taşıyın isterseniz de sevdiklerinize hediye edin.

Gerekli Malzemeler
Hazır satılan deri şeritler, kalın ve geniş zincir, halka, klips, uhu, süsler, kesici ve döndürücü pense.

Evde Deri Bileklik Nasıl Hazırlamak

Evde deri bileklik yapimi 1Zinciri alın ve bilek çevrenizi ölçün. İstediğiniz bolluğu ayarladıktan sonra ucuna gelecek halka ve klips için de bir halka zincir daha ilerleyin. Daha sonra zincirinizi kesici pense ile kesin.

Evde deri bileklik yapimi 2Kestiğiniz zinciri çalışma asmanıza koyun ve deri şeridi alıp yukarıda gördüğünüz gibi zincir boyundan ölçün ve sona 8 cm daha uzunluğa ilave edin.

Evde deri bileklik yapimi 3Biraz önce boyunu ayarladığınız deri şeridi zincirin ilk halkasından geçirin ve deri şeridi ortalayıp ilk halkaya düğüm atın.

Evde deri bileklik yapimi 4Kesmediğiniz uzun deri şeridinin ucunu alın ve ilk zincirden geçirin. ( Asıl deri şerit makarasına sarılı olan deri şeridi.)

Evde deri bileklik yapimi 5Kısa olan ve daha önce zincire düğümlediğiniz kısa deriyi bir elinizin parmakları ile zincire sabitleyin.

Evde deri bileklik yapimi 6Uzun olan deri şerit üstte ve kısa olan deri şerit altta olmalı. Uzun olan deri şeridi kısa olan deri şeridin üzerinden her seferinde bir zincir aşağıya olarak zincir boyu boyunca örün.

Evde deri bileklik yapimi 7Zincirin bir tarafı bittiğinde bilekliğiniz bu şekilde görülmeli. Şimdi aynı işlemi zincirin diğer tarafı ile zincir boyunca uygulayın.

Evde deri bileklik yapimi 8Sona geldiğinizde her iki taraftaki deri şeritlerini ikişerli alarak 2 tane sıkı düğüm atın. Daha sonra kesme pensesi ile iki tarafı da iyice uçlardan kesin. Ucunu kestiğiniz tarafı şeffaf yapıştırıcı ile kaplayın. Gerekirse bir bez yardımı ile biraz önce uçlarını kestiğiniz deri şeritlere yapıştırıcıyı iyice yayın.

Evde deri bileklik yapimi 9Daha sonra bilekliğin bir ucuna klipsi diğer ucuna da klips halkasını geçirin. İsterseniz uç kısımlara halkalara süs ilave edebilirsiniz.

İsteğe bağlı olarak aynı bilekliğin ölçülerini uzatıp halhal olarak da kullanabilirsiniz. Ama eğer halhal yapmak istiyorsanız bilekliği uzunlamasına süsler ile kaplamanız gerektiğini unutmayın.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Mehmet dedi ki:

    Peki hazır şerit yoksa kendimiz deriyi kesip bicsek şekil versek yani istediğimiz kalıba sokmamiz için ne gibi malzemelere ihtiyaç duyarız .bunu öğrenmek istiyorum eksta hobi olarak başlayıp biraz para kazanmak istiyorum .

  2. hobin dedi ki:

    teşekkürler

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.