Babet Ayakkabı Nasıl Dekore Edilir? Resimli Anlatım

Babet Ayakkabı Nasıl Dekore Edilir? Resimli Anlatım

Babet ayakkabıları çoğu kişi seviyordur öyle değil mi? Evet öyledir elbet ama belli bir süre sonra babet ayakkabılar sadelikleri nedeni ile can sıkıcı bir hal alıyorlar. Ve eskisi gibi her gün babet ayakkabıları giymez oluyoruz. Pekiyi ne yapmak lazım? Hazır yaz zamanı da bitmeden babet ayakkabıları daha canlı ve daha neşeli bir hale getirmek lazım.

Gerekli Malzemeler
Babet ayakkabı, tebeşir, boya, fırça, iğne, iplik, süsler, bir parça kumaş ve sıcak uhu ya da kuvvetli bir yapıştırıcıya ihtiyacınız var.

Yukarıdaki malzemeler aslında birkaç farklı babet ayakkabı süsleme tekniği için bu yüzden siz istediğiniz tekniğe uygun olan malzemeleri temin etmelisiniz.

Babet Ayakkabı Dekor

babet 1İsterseniz tarayıcıdan birkaç farklı kesi ya da köpek ya da farklı resimlerin çıktısını alıp ayakkabınızın ön kısmına uygun olan süslemeyi seçebilirsiniz ya da aklınızda var olan bir şekli deneyebilirsiniz.

babet 2Daha sonra seçtiğiniz resmi ayakkabınızın üzerine tebeşir ile çizin. Burada aslında ne isterseniz çizebilirsiniz ama biz kedi yüzü resmi ile bu projemizi sürdüreceğiz.

babet 3Sadece babet değil isterseniz sıkıcı bulduğunuz ve giymek istediğiniz başka bir ayakkabınıza da aynı tekniği uygulayabilirsiniz.

babet 4Babet ya da ayakkabının üzerine çizdiğiniz resmin çizgilerini takip ederek isterseniz iğne ve iplik ile bu resimleri belirgin hale getirebilirsiniz.

babet 5İğne ve iplik kullanmak istemiyorum diyorsanız o zaman resim çizgilerini takip ederek üzerine puf boya uygulayabilirsiniz.

babet 6Buradaki kedi kulakları için aynı şekilde iğne ve iplik yardımı ile kulakları belli edebilirsiniz.

babet 7Veya bir parça sert kumaşı kullanarak birer tane kedi kulağı kesebilirsiniz.

babet 8Sonrasında kedi kulaklarının geniş olan alt kısmına yapıştırıcı sürüp ayakkabıya ya da babete uygulayabilirsiniz. Bu noktada kullandığınız yapıştırıcı sıcak uhu ya da çok kuvvetli bir yapıştırıcı olmalıdır.

babet 9İsterseniz kulakları daha da belli etmek için üzerine kabarık boya bile sürebilirsiniz. Kabarık boya ile süslediğiniz ayakkabı ya da babetin kedigözlerinin olduğu kısmı birer tane pul yapıştırıp görüntüyü tamamlayabilirsiniz.

babet 10Ayakkabı ya da babete isterseniz arka kısmına pullar ile bir kedi kuyruğu dahi çizebilirsiniz.

babet 11Hatta ve hatta erkek ayakkabısının altına kedi patileri bile çizebilirsiniz.

Erkek ayakkabılarını canlandırmak için bir öneri isterseniz gece parlayan boyalardan almanız gerekir deriz. Örneğin bu boyalar ile ayakkabının üst kısmına şık ya da sizi anlatan motifler çizebilirsiniz. Aynı burada paylaştığımız örümcek ağı motifi gibi.

babet 12Örümcek ağı motifi için ayakkabının sağ ya da sol ön tarafına doğru gece ışıldayan boyadan ilk önce minik bir yuvarlak çizin.

babet 13Sonra bu minik daireyi merkez alarak uzun ve kısa çizgileri ayakkabının üzerine çizin.

babet 14Sonrasında bu çizgilerden en az 7 tane düzgün ve hizalı bir şekilde çizin.

babet 15Daha sonra bu uzun çizgelerin arasını düz olmayan diğer küçük çizgiler ile doldurun.

babet 16Çizdiğiniz bu ağ modeli kuruduktan sonra elbette gündüz görünmeyecektir fakat gece olduğu anda seçtiğiniz boyanın rengine göre gece parlamaya ve ayakkabınıza ve size farklı bir hava katmaya başlayacaktır.

Bu ayakkabı çalışmalarımızı beğendiyseniz birde babetten yeni ayakkabı nasıl hazırlanır isimli makalemizi de incelemelisiniz.

Çalışmalardan da gördüğünüz gibi isterseniz iğne ve iplik ile hem gece hem de gündüz görülebilen bir resmi ya da sadece gece ışıldayan boya ile sadece gece dikkat çekecek olan bir resmi ayakkabılarınıza uygulayabilirsiniz.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder