Deniz Camı Deri Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Deniz Camı Deri Bileklik Nasıl Hazırlanır?

Bu bileklik modelimizde hem deri hem de boncukları değerlendirerek yeni bir bilekliği sıfırdan hazırlayacağız. Deri bilekliği bile sıfırdan kesip ölçüp biçerek bileğe uygun hale getireceğiz.

Göründüğü kadar hiç de zor olmayan bu şık çalışma da hazırlanan bilekliği özellikle siyah ve beyaz kıyafetler ile takarsanız kendini çok daha fazla belli edecektir. Deri parçasını kahverengi değil de siyah ya da beyaz olarak seçerseniz yine aynı dikkat çekiciliği yakalayabileceksiniz.

Diğer takı modellerimiz için mutlaka kendin yap köşesini ziyaret etmeyi unutmayın.

deri bileklik yapimi 1Gerekli Malzemeler
Bu şık deri bilekliği hazırlamak için deri parçası, deri delme pensesi, aqua renginde boncuklar, elastik sicim, makas, maket bıçağı ve deriyi kesmek için kesme tahtası gerekiyor.

Deniz Camı Deri Bileklik

deri bileklik yapimi 2İlk adım olarak deri parçası ile bileğinizin yarını ölçün. Daha sonra kesme tahtasının üzerinde maket bıçağı yardımı ile dikkatli bir şekilde deri parçasından bileğinizin yarı ölçüsündeki deriyi kesin.

Deri kesme işlemini 18 yaşından küçükseniz mutlaka yanınızda ebebeyininizin ya da 18 yaşından daha büyük birisinin yapmasını isteyin.

deri bileklik yapimi 3Deri parçasını bileğinizin yarı ölçüsünde maket bıçağı ile kestikten sonra deri bilekliğin her bir ucuna deri delik açma pensesi ile birer tane delik açın. Eğer deri kesme pensesi yok ise maket bıçağının ucu ya da kalın bir çivi ile birer tane delik açın.

deri bileklik yapimi 4Daha sonra delikler açtığınız bilekliğin deliklerinden elastik sicimi geçirin ve iki parça olacak şekilde sicimi bileğinizin diğer yarısını da ölçmek için kullanın.

Yani sicim 1 parça değil 2 parça olmalı.

deri bileklik yapimi 5Sonrasında deri bilekliğe eklediğiniz elastik sicimlerden aqua renkteki boncukları teker teker geçirin.

deri bileklik yapimi 6Her iki elastik sicime de boncukları dizdikten sonra bir defa bilekliği bileğinizde tam olarak ölçün ve elyaf sicimleri tam olarak nereden kapatacağınızı ayarlayın.

Daha sonra elyaf 2 sicim ucunu birbirine birkaç düğüm atarak bağlayın. İsterseniz düğümden önce bir tane de büyük bir boncuk ekleyerek düğüm sonrası düğümü boncuğun içine gömün.

İngilizce Video İle Anlatım

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder