Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer?

Kalp Çarpıntısı Nasıl Geçer?

Kalp çarpıntısı sorunu için 21 gram ayva çekirdeği ile yine her birinden 21 gram olmak üzere ardıç tohumu, kuzukulağı tohumu ve ağaç kavunu çekirdeğini iyice karıştırabilirsiniz.

Kalp Çarpıntısı İçin Evde Hazırlanan İlaçlar

Kalp çarpıntısını yatıştırmaya yardımcı olan en iyi doğal ilaç baldır.

Çarpıntıyı gidermenin bir diğer yolu da keklik suyu ile unnabı iyice kaynatıp düzenli olarak içmektir.

Eğer ıhlamur içmeyi seviyorsanız o zaman kalp çarpıntısı sorununuz neredeyse yok demektir.

Ya da isterseniz gün içinde anason çiğneyerek de kalp çarpıntınızı dindirebilirsiniz.

Veya bir miktar kadar oğul otu ile biraz temiz suyu kaynatın. Daha sonra hazırlamış olduğunuz karışımın 10 gramının içerisine 10 gram kadar günlük, 10 gram kadar çekirdeksiz üzüm ve 20 gram kadar da kuru üzüm ilave edip, iyice karıştırın. Sonra bu ilaçtan her gün ve gün içinde 3 defa olmak sureti ile 15’er gram kadar için.

Eğer anason yerken yanında birde fındık yerseniz kalp çarpıntınızın önüne geçmiş olursunuz.

30 gram kadar reyhan çiçeğini istediğiniz gibi tatlandırın ve güzel bir şerbet elde edin. Bu şerbeti istediğiniz zaman ancak çok fazla olmamak kaydı ile gün içinde için.

Eğer karanfili kaynatır ve aynı çay gibi içerseniz kalp çarpıntınızı giderebilirsiniz.

Udihindi ve kakola’dan 3 gram, tebeşir tozundan 4 gram, kâfurdan 2 gram, kitreden 9 gram ve kişnişten de 10 gram kadar alın ve bu malzemelerin hepsini iyice karıştırıp macun haline getirin. Hazırladığınız bu macundan her gün ve sadece üçer gram olmak sureti ile yiyin.

Nohut suyu çarpıntıyı gidermenin bir başka yollarından biridir.

Eğer kalp çarpıntısı giderek artıyor ve neredeyse ayda bir defadan fazla olmaya başlıyor ise o zaman bol bol elma yemeniz gerekiyor.

Unutmayın!

Bildiğiniz gibi kalp çarpıntısı çok ciddi bir durumdur. Özellikle de genç yaşta ortaya çıkan kalp çarpıntısı öylece geçiştirilmemelidir. Eğer orta yaşın altındaysanız ve neredeyse ayda bir defadan fazla kalp çarpıntınız oluyor ise o zaman hemen doktorunuza danışmanızın zamanı gelmiş demektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder