Mücevher Nasıl Temizlenir?

Mücevher Nasıl Temizlenir?

Mücevher temizliği yaparken önce 1 tatlı kaşığı kadar safranı alın ve sonra da 1 tatlı kaşığı kadar sabun ile birlikte karıştırın ve suyun içinde bu 2 malzemeyi de atıp iyice kaynatın. Su kaynamaya başlamadan önce mücevherleri suyun içine atmayı unutmayın.

Eğer isterseniz altın mücevher temizliği için diş macunu da kullanabilirsiniz. Önce diş macunu ile takılarınızı temizleyin. Daha sonra da ılık su ile takılarınızı durulayın.

Mücevher Temizliği

Bir tutam kadar karbonat ile bir tutam kadar da safranı suya ekleyin ve bu suyun içinde altınlarınızı kaynatın. Bu sayede altın takılarınız tamamen parlayacaktır.

İnci takılarınızı kesinlikle pırlanta takılarınız ile yan yana koymayın. Çünkü pırlantalar incileri hemen çizerler.

Elmas mücevher temizliğini isterseniz mentollü bir diş macunu yardımı ile tamamen temizleyebilirsiniz.

Gümüş takılar genelde çabucak matlaşır. Bu yüzden gümüş takılarınızı koyduğunuz kutunun içerisine kafur koymayı unutmayın. Bu sayede takılarınız çok daha yavaş bir şekilde kararacaktır.

Gümüş takılarınızı parlatmak için bu takıların hepsini karbonat koyduğunuz suda bekletmeniz yeterli olacaktır.

Eğer gümüşlerinizi yıkarken yıkama suyunun içerisine birazda süt ilave ederseniz gümüşleriniz çok daha parlak bir hale gelirler. Gümüş kutusunun içerisine karanfil koyarsanız o zaman kutu içerisinde nem oluşumunu da önlersiniz. Bu sayede de takı üzerinde leke oluşumunu engellemiş olursunuz.

İnci takılarınızın rengini canlandırmak istiyorsanız en iyi tyol kabak suyudur.

Mercan takılarınızın ana renklerine dönmesini istiyorsanız takıların üzerine zeytinyağı sürün ve bu şekilde en az 2 gün boyunca kurumasını sağlayın.

Takılarınızı yan yana değil ayrı ayrı ve kumaş keselerin içinde saklamanız gereklidir.

Takı temizliğinde ya da parlatmasında kesinlikle çamaşır suyuna iltifat etmeyin.

Takılarınız üzerindeki tozları almak için takıalrınızı ılık ve temiz suyun içinde bekletmeniz yeterli olacaktır. Takıalrın tpzunu almak için kesinlikle takıalrı kaynatma yolunu seçmeyin. Takılarınızı sert olmayan bir su ile ve yumuşak bir fırça ile temizleyin. Daha sonra alkol ya da sıcak su ile takılarınızı durulayın. Sonrasında takılarınızın hepsini temiz ve kuru bir havlunun üzerine koyup kurutma işlemini gerçekleştirin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Bursa ilan Bursa kumaş takipci gönder